Կամչատկայում կործանված ուղղաթիռն ընկած է 135 մետր խորության վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մի-8 ուղղաթիռը, որը Կամչատկայում ընկել Է Կուրիլյան լիճը, գտնվում Է 135 մետր խորության վրա: Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է արտակարգ ծառայությունների մի աղբյուր, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ճշգրտված տվյալներով՝ ուղղաթիռն ընած Է 135 մետր խորության վրա: Ժամանած ջրասուզակները սարքավորանքներ չունեն նման խորություն իջնելու համար»,- ասել Է գործակալության զրուցակիցը:
Արտակարգ ծառայությունների աղբյուրը նաեւ հայտել Է, որ ութ հոգուն, ովքեր եղել են Կամչատկայի Կուրիլյան լիճն ընկած Մի-8 ուղղաթիում, ողջ գտնելու շնանսեր գործնականում չկան:

Упавший на Камчатке вертолет, по уточненным данным, лежит на глубине 135 м
Вертолет Ми-8, рухнувший в Курильское озеро на Камчатке, лежит на глубине 135 метров. Как передает Арменпресс, об этом ТАСС сообщил источник в экстренных службах.
"По уточненным данным, вертолет лежит на глубине 135 метров. У прибывших водолазов нет оборудования для спусков на такую глубину", - сказал собеседник агентства.
Шансов найти живыми восемь человек, которые были на борту вертолета Ми-8, рухнувшего в Курильское озеро на Камчатке, практически нет. Об этом ТАСС сообщил источник в экстренных службах.