Նիկոլ Փաշինյանը և ՌԴ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ռուսաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Սերգեյ Իստրակովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Նիկոլ Փաշինյանը բարձր է գնահատել պաշտպանության և անվտանգության ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցությունը և կարևորել հետագա արդյունավետ փոխգործակցությունը:
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցները քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակը, երկու երկրների գլխավոր շտաբների միջև փոխգործակցության օրակարգը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր:

Никол Пашинян принял замначальника Генштаба ВС РФ Сергея Истракова
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян принял заместителя начальника Генерального штаба ВС РФ, генерал-полковника Сергея Истракова.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, Никол Пашинян высоко оценил армяно-российское сотрудничество в области обороны и безопасности и подчеркнул важность дальнейшего эффективного взаимодействия.
Собеседники обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе, повестку дня сотрудничества генеральных штабов двух стран, а также вопросы региональной безопасности.