Լևոն Զուրաբյանը փայլուն գնահատեց նախընտրական քարոզարշավի արդյունքները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունը հունիսի 20-ի արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու որոշումը դժվարությամբ է կայացրել՝ հաշվի առնելով այն, որ ընտրություններին մասնակցում էին վարչական, ֆինանսական, մեդիա ահռելի ռեսուրս ունեցող քաղաքական ուժեր: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ասաց «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության փոխնախագահ, ընտրական ցուցակում երկրորդ տեղը զբաղեցնողԼևոն Զուրաբյանը` ամփոփելով նախընտրական քարոզարշավը:
«Մենք հասկացանք մի բան, որ ճշմարտությունը ամենակարևոր բանն է: Միշտ ասել ենք ճշմարտությունը, դրա շնորհիվ կարողացել ենք հաղթել պատերազմում, բայց նաև դրա պատճառով շատ հաճախ տուժել ենք, որովհետև ժողովրդին երբեք չենք ցանկացել խաբել, հատկապես չենք ուզեցել մտնել պատրանքների վաճառքի, առևտրի մեջ»,- ասաց Զուրաբյանը:
«Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության փոխնախագահը փայլուն գնահատեց նախընտրական քարոզարշավի արդյունքները:
«Այսօր տեսնում ենք, որ ամենուրեք ունենք ոչ միայն աջակիցներ, որ տարիներով ունեցել ենք, այլ ունենք անսպասելի աջակիցներ: Բազմաթիվ հաղորդումներ են գալիս այն մարդկանցից, ովքեր մեզ տանել չէին կարողանում, մերժում էին այն ամենը, ինչ ասում էինք, երբեք չէի կարող պատկերացնել, որ այդ մարդիկ կարող են մեզ աջակցել և այսօր այդ անսպասելի ձայները մեզ հետ են: Եվ դա մասսայական է, սա փայլուն արդյունք է:
Երկրորդ փայլուն արդյունք այն է, որ բերեցինք երիտասարդությանը մեր կողքը: Երիտասարդությունը պարզվեց ավելի բաց է փաստերը, վերլուծությունը ընկալելու: Պարզվեց, որ երիտասարդները կարծրատիպերով չեն ապրում: Եվ պարզվեց, որ երիտասարդությունն է դառնում մեր ամենահուսալի աջակիցը այս պայքարում»,- եզրափակեց Զուրաբյանը:

Левон Зурабян назвал блестящими результаты предвыборной кампании
Партия “Армянский национальный конгресс” приняла решение об участии в внеочередных выборах 20 июня с трудом, учитывая то, что в выборах принимали участие политические силы, обладающие огромными административными, финансовыми и медиа ресурсами. Как сообщает Арменпресс, об этом сказал вице-председатель АНК Левон Зурабян.
“Мы поняли: истина - самое важное. Мы всегда говорили правду, благодаря этому сумели победить в войне, но также из-за этого очень часто страдали, потому что никогда не обманывали народ, особенно не хотели входить в продажу иллюзиями”, - сказал Зурабян.
Он назвал блестящими результаты предвыборной кампании.
“Сегодня мы видим, что повсюду есть не только сторонники, которые у нас были годами, но и неожиданные сторонники. Многие месседжи приходят от людей, которые терпеть не могли нас, отвергали все, что мы говорили, мы никогда не могли представить, что эти люди могут поддержать нас, и сегодня эти неожиданные голоса с нами.
Второй блестящий результат заключается в том, что с нами молодежь. Молодежь оказалась более открытой для понимания и анализа фактов. Оказалось, что молодежь не живет стереотипами. И выяснилось, что молодежь становится самым надежным пособником в этой борьбе”, - заключил Зурабян.