«Հանրապետություն» կուսակցությունը քարոզարշավ է իրականացրել Գավառում, Սևանում և Վարդենիսում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հանրապետություն» կուսակցությունը հունիսի 10-ին քարոզարշավ է իրականացրել Գավառում, Սևանում և Վարդենիսում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ կուսակցության ցուցակը գլխավորող Արամ Սարգսյանը նշեց, որ Արմավիրի մարզում քարոզարշավն իրականացնելու ժամանակ այցելել է Վաղարշապատ և Արմավիր քաղաքներ և այդ ընթացքում 10 կմ քայլել է:
Խոսելով ՀՀ սոցիալ-տնտեսական վիճակի մասին` Սարգսյանը շեշտեց, որ այդ վիճակից դուրս գալու համար պետք է շահագործել ունեցած բնական ռեսուրսները:
«Մենք պետք է ջրային ռեսուրսներն օգտագործենք, մարդիկ բողոքում են, որ չեն կարողանում բերքը իրացնել: Կա անգլիական մի ընկերություն, որը պատրաստ է 6.4 մլրդ դրամ ներդրում անել ՀՀ-ում՝ ջրային ռեսուրսների վրա»,- նշեց Արամ Սարգսյանը:
Նա ընդգծեց, որ աշխատատեղեր է պետք ստեղծել, և սոցիալական խնդիր կարող են լուծել նաև հանքերի շնորհիվ:
Սարգսյանը բոլորին հորդորեց անպայման գնալ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին:
«Սահմանին կանգնած զինվորը հայրենիքի առաջ իր պարտքն է կատարում, իսկ նրանք, ովքեր զոհվեցին, նույնպես հայրենիքի առաջ պարտքն էին կատարում: Ձեր առաջ հայրենիքը շատ փոքր պարտք է դրել, դուք պետք է գնաք ընտրատեղամաս, ձևավորեք ձեր սրտին հոգեհարազատ իշխանություն»,- ընդգծեց Սարգսյանը՝ դիմելով գեղարքունիքցիներին:

Партия «Республика» провела кампанию в Гаваре, в Севане и в Варденисе
Как сообщает «Арменпресс», лидер партийного списка Арам Саргсян отметил, что во время кампании в Армавирской области он побывал в Вагаршапате и в Армавире, прошагал 10 км.
Говоря о социально-экономической ситуации в Армении, Саргсян подчеркнул, что для выхода из этой ситуации необходимо использовать природные ресурсы.
«Нужно использовать водные ресурсы, люди жалуются, что не могут получать урожай. Есть британская компания, которая готова вложить 6,4 млрд драмов в водные ресурсы Армении», - сказал Арам Саргсян.
Он подчеркнул, что необходимо создавать рабочие места, «социальные проблемы можно решить с помощью шахт».
Саргсян призвал всех обязательно пойти на внеочередные парламентские выборы.
«Солдат, стоящий на границе, выполняет свой долг перед Родиной, и погибшие тоже выполняли свой долг перед Родиной. Родина вам представила очень маленький долг - вы должны пойти на избирательный участок, сформировать правительство, близкое вам по духу», - подчеркнул Саргсян, обращаясь к жителям Гегаркуника.