Պուտինը եւ Բայդենը կհանդիպեն Շվեյցարիայում. CNN
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Ջո Բայդենը մտադիր Է ռուսաստանցի իր պաշտոնակից Վլադիմիր Պուտինի հետ իր առաջին անձնական հանդիպումը հունիսի 15-16-ին անցկացնել Շվեյցարիայում: Այդ մասին հաղորդել Է CNN հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով ամերիկացի երկու բարձրաստիճան պաշտոնյաների, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Այդ տվյալների համաձայն, երկու առաջնորդների երկար սպասված հանդիպման անցկացման համար բոլոր քաղաքների թվում վերջնական հավակնորդը դարձել Է Ժնեւը: Սպասվում Է, որ Պուտինի հետ Բայդենի հանդիպումը կնշանավորի Միացյալ Նահանգների նախագահի՝ նրա պաշտոնակալության օրվանից ի վեր առաջին միջազգային շրջագայության ավարտը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

CNN: Путин и Байден встретятся в Швейцарии
Президент СШАДжо Байденнамерен провести первую личную встречу с российским коллегойВладимиром Путиным15-16 июня в Швейцарии.Как передает Арменпресс, об этом сообщает телеканал CNN со ссылкой на двух высокопоставленных американских чиновников.
Согласно этим данным, среди всех городов финальным претендентом на проведение долгожданной встречи двух лидеров сталаЖенева. Ожидается, что встреча Байдена с Путиным ознаменует собой завершение первого международного турне американского президента со дня его вступления в должность.