ԱԺ-ում մեկնարկել է հերթական նիստը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովում մեկնարկել է հերթական նիստը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նիստերի օրակարգում ընդգրկված է 35 հարց:
Պատգամավորները կքննարկեն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին և «Պետական սահմանի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը, որով առաջարկվում է սահմանել, որ գրավադրված տրանսպորտային միջոցով սահմանը հատելու համար պետք է լինի գրավառուի համաձայնությունը:
Քննարկման կդրվի նաև «Սնանկության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և «Դատական ակտերի հարկադիր կատարման մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը, «Մաքսային ծառայության մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություն կատարելու մասին օրենքի նախագիծը, «Հուղարկավորությունների կազմակերպման եւ գերեզմանատների ու դիակիզարանների շահագործման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթը և այլ օրենսդրական նախաձեռնություններ:
Պատգամավորները կքննարկեն նաև Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցը, Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը:

В Национальном Собрании началось очередное заседание
ЕРЕВАН, 25 МАЯ, АРМЕНПРЕСС. Началось очередное заседание Национального Собрания РА. Как сообщает «Арменпресс», в повестку дня заседания включено 35 вопросов.
Депутаты обсудят пакет законопроектов О внесении дополнения в Гражданский кодекс Республики Армения и о внесении дополнений в закон "О государственной границе", которым предлагается установить, что для пересечения границы взятым в залог транспортным средством должно быть согласие залогодержателя.
Проект закона о внесении изменений и дополнений в Закон о банкротстве, пакет законопроектов о внесении изменений в Закон о принудительном исполнении судебных актов, проект закона о внесении изменений в Закон о таможенной службе, Закон об организации похорон, эксплуатации кладбищ и крематориев, и другие законодательные инициативы.
Депутаты также обсудят вопрос об избрании члена Государственной комиссии по защите экономической конкуренции, годовой отчет о деятельности Центрального банка РА.