Ես ո՞նց եմ ստանում դա, կարո՞ղ է մեկը բացատրի. Փաշինյանը՝ նոր փաստաթղթի մասին ԱԳՆ-ի տեղյակ չլինելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ հարցին, որ Արտաքին գործերի նախարարությունը տեղյակ չի եղել, թե ինչ փաստաթուղթ է ստորագրվելու Հայաստանի, Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի միջև։
«Այդ փաստաթղթերը ստացվում են Արտաքին գործերի նախարարության խողովակներով, ես ո՞նց եմ ստանում դա, կարո՞ղ է մեկը բացատրի։ Դա տրվում է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատուն, դեսպանատունն ուղարկում է նախարարություն, նախարարն էլ ուղարկում է ինձ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Միաժամանակ, նա խոսեց նաև 2021 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության մասին ընդդիմության հայտարարություններին։
«Նոյեմբերի 9-ի հայտարարության մասին ընդդիմությունն ասում է՝ դա հակապետական է, դա պետք է վավերացվեր, բայց դա փաստ է։ Բա ընդդիմությունն ինչու՞ չի ասում՝ մենք գալու ենք և չեղյալ ենք անելու այդ հայտարարությունը։Ասում են՝ դա հակապետական է, բայց որ մենք լինենք իշխանություն, չենք չեղարկելու»,- ասաց Փաշինյանը։

Пашинян ответил на вопрос о неосведомленности МИД относительно нового документа
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян на внеочередном заседании НС коснулся вопроса о том, что в МИДе не знают, какой документ будет подписан между Арменией, Россией и Азербайджаном.
«Эти документы поступают по каналам министерства иностранных дел. Как я их получаю? Кто-нибудь может объяснить? Их передают в посольство Армении в России, посольство отправляет в министерство, а министр отправляет мне», - как сообщает Арменпресс, сказал Никол Пашинян.
При этом он поговорил также о заявлениях оппозиции относительно трехстороннего заявления от 9 ноября 2021 года.
«Оппозиция говорит о заявлении от 9 ноября, что оно антигосударственное, его следовало ратифицировать его, но это факт. Почему оппозиция не говорит, что мы придем и отменим это заявление? Они говорят, что оно антигосударственно, но если мы придем к власти, мы не отменим его», - сказал Пашинян.