Նիկոլ Փաշինյանն ու Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են երկկողմ համագործակցության արդիական հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապպետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Կրեմլի պաշտոնական կայքը:
Նշվում է, որ հեռախոսազրույցը կայացել է հայկական կողմի նախաձեռնությամբ:
Կրեմլի պաշտոնական կայքում հրապարակված հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ շարունակվել են քննարկումները Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ տիրող իրավիճակի վերաբերյալ: Գոհունակությամբ արձանագրվել է, որ ռուս խաղաղապահների ջանքերի շնորհիվ տարածաշրջանում իրավիճակը կայուն է և հանգիստ:
Մտքեր են փոխանակվել երկկողմ համագործակցության արդիական հարցերի, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտի վերաբերյալ:
Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է Հայաստանում տիրող ներքաղաքական իրավիճակի մասին՝ կապված հունիսին նախատեսվող արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների հետ:

YEREVAN, APRIL 24, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan had a telephone conversation with President of Russia Vladimir Putin, the Kremlin press service reports.
The phone talk took place at the initiative of the Armenian side.
“The sides continued discussions over the current situation around Nagorno Karabakh. They praised the fact that the situation in the region is stable and calm thanks to the efforts of the Russian peacekeepers.
Views were exchanged also on the relevant issues of the bilateral cooperation, including over the energy sector.
Pashinyan introduced the ongoing domestic political situation in Armenia connected with the expected snap parliamentary elections in June”, the Kremlin reported.