ՌԴ ԱԳՆ-ն հայտարարել է, որ Ռուսաստանը չի բախի ԵՄ-ի հետ հարաբերությունների փակ դուռը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը չի բախի Եվրամիության հետ համագործակցության փակ դուռը, Բրյուսելը ձեւացնում Է փոխգործակցությունը՝ կործանելով նրա ճարտարապետությունը: Այդ մասին հայտարարել Է ՌԴ ԱԳՆ-ի համաեվրոպական համագործակցության դեպարտամենտի փոխտնօրեն Արտյոմ Բուլատովը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մեր երկրի հետ սերտ համագործակցության փաստական նմանակումը ոչ մի ձեւով չի կարող նենգափոխել կառուցողական երկխոսությունը»,-ասել Է Բուլատովը՝ հանդես գալով «Ռուսաստանի եւ ԵՄ-ի հետ համագործակցության հեռանկարները բնապահպանության բնագավառում» առցանց-սեմինարի ընթացքում:
Նա ընդգծել Է, որ թեեւ Եվրամիության ներկայացուցիչները «բարձրաձայն կրկնում են» փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում փոխգործակցության անհրաժեշտության մասին, այդ խոսքերը չեն հաստատվում գործողություններով. համագործակցության ողջ ճարտարապետությունը, որը զարգացել Է տարիներ շարունակ, կործանվել Է, հայտարարել Է դիվանագետը:
Բուլատովն ընդգծել Է, որ Ռուսաստանը պատրաստ չԷ ընդհանուր շահերի բնագավառներ գտնել համագործակցության համար, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

МИД заявил, что Россия не будет стучаться в закрытую дверь отношений с ЕС
Россияне станет стучаться в закрытую дверь сотрудничества с Евросоюзом,Брюссельсимулирует взаимодействие, разрушая его архитектуру.Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом заявил заместитель директора департамента общеевропейского сотрудничества МИД РФ Артем Булатов.
"Фактическая симуляция тесного сотрудничества с нашей страной не может ни в каком виде подменить структурный диалог",- сказал Булатов в ходе онлайн-семинара "Перспективы сотрудничества России и ЕС в области экологии".
Он подчеркнул, что хотя представители Евросоюза "громогласно повторяют" заявления о необходимости взаимодействия по сферам, представляющим взаимный интерес, такие слова не подтверждаются действиями: вся архитектура сотрудничества, которая развивалась годами, была разрушена, заявил дипломат.