«Հայրենիքի փրկության շարժումը» ազատում է Բաղրամյան պողոտան, Դեմիրճյան փողոցում ստեղծվում է շտաբ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայրենիքի փրկության շարժման» խորհուրդը հայտարարություն է տարածել իր հետագա անելիքների վերաբերյալ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ՀՓՇ խորհուրդը քաղաքական պայքարի ներկա շրջափուլում որոշել է սկսել քաղաքական ակցիաների նոր ալիք՝ ընդլայնելով գործողությունների աշխարհագրությունն ու մարզերի բնակչության ընդգրկվածությունը:
«Հանրային ճնշման պահպանման և Շարժման հետագա գործողությունների համակարգման նպատակով Դեմիրճյան փողոցում տեղակայված վրանային ճամբարը հայտարարել Շարժման շտաբ: Վերականգնել Բաղրամյան պողոտայով ազատ տեղաշարժը՝ վերացնելով քաղաքացիների համար ստեղծված անհարմարությունը»,- նշված է տարածած հայտարարության մեջ:
Շարժումը հետագա անելիքները ներկայացնելու համար մարտի 28-ին՝ ժամը 15։00-ին, Բաղրամյան-Դեմիրճյան փողոցներում հրավիրում է հանրահավաք:

“Движение спасения Родины” уходит с проспекта Баграмяна, штаб будет на улице Демирчяна
Совет “Движения спасения Родины” распространил заявление о своих дальнейших планах. Как сообщает «Арменпресс», Совет ДСР на этом этапе политической борьбы решил начать новую волну политических акций, расширив географию действий и охват населения областей.
“Для сохранения общественного давления и координации дальнейших действий движения, палаточный лагерь, расположенный на улице Демирчяна, объявлен штабом движения. Восстанавливается свободное передвижение по проспекту Баграмяна, устраняются неудобства граждан», - говорится в заявлении совета.
Для представления дальнейших действий Движение 28 марта в 15:00 на перекрестке улиц Баграмяна и Демирчяна созывает митинг.