Սիմոնյանը չբացառեց արտահերթ ընտրությունների հարցով Ծառուկյանի հետ հանդիպման հնարավորությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը չբացառեց, որ արտահերթ ընտրությունների հարցով զրույց կլինի իշխանության և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի միջև: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Սիմոնյանն ասաց խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում՝ պատասխանելով այն հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ ընտրությունների հարցով հանդիպում լինի Ծառուկյանի հետ:
«Ես չեմ բացառում, որ այսօր և վաղը նման զրույց կարող է տեղի ունենալ: Կարող է հանդիպում լինել, կարող է՝ այլ ձևաչափ լինել, բայց չեմ բացառում և սպասում եմ դրան»,- ասաց Սիմոնյանը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խորհրդարանական ընդդիմադիր խմբակցություններին առաջարկել է հուշագիր ստորագրել և անցկացնել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ:

Симонян не исключил возможность обсуждения с Царукяном вопроса внеочередных выборов
Заместитель председателя Национального собрания Армении Ален Симонян не исключил, что по вопросу внеочередных выборов между властями и руководителем фракции “Процветающая Армения” Гагиком Царукяном может состояться обсуждение. Как передает «Арменпресс», об этом Симонян заявил журналистам в парламенте, отвечая на вопрос, возможно ли, что по вопросу проведения досрочных выборов состоится встреча с Царукяном.
“Я не исключаю, что такая беседа может состояться. Это может быть встреча, может быть иной формат, но я не исключаю это и жду этого”, - сказал Симонян.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян оппозиционным парламентским фракциям предложил подписать меморандум и провести внеочередные парламентские выборы.