ԱԺ խորհուրդը հաստատել է խորհրդարանի հերթական նիստերի օրակարգը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի խորհուրդը հաստատել է խորհրդարանի հերթական նիստերի օրակարգը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` փետրվարի 9-ին գումարվող քառօրյա նիստի օրակարգում ընդգրկվել է 16 հարց:
«Քննարկվեցին և հաստատվեցին Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և փետրվարի 9-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվեցին նաև հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը և տևողությունը: Կառավարության հեղինակած «Բարձրագույն կրթության և գիտության մասին» և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկման տևողությունը սահմանվեց մինչև երեք ժամ»,- ասված է հաղորդագրությունում:

На заседании Совета Национального Собрания утверждена повестка очередных заседаний НС
8 февраля состоялось заседание Совета Национального Собрания Армении, которое вел председатель НС Арарат Мирзоян.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, обсуждены и утверждены проекты повесток дня шестой сессии и созываемых 9 февраля очередных заседаний НС, определены также очередность и продолжительность обсуждения повесточных вопросов. Срок обсуждения предложенного правительством пакета проектов «О высшем образовании и науке» и смежных документов определен до 3 часов.
В проект повестки дня созываемых 9 февраля очередных заседаний НС включено 16 вопросов.
Внесены изменения в ряд решений Совета НС 2019 года. Отныне армянскую делегацию в ПА «Евронест» Восточного партнерства возглавит депутат парламентской фракции «Мой шаг» В.Енгибарян.