ԱՄՆ Սենատում Թրամփի իմփիչմենթի դատավարությունը կմեկնարկի փետրվարի 8-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի իմպիչմենթի դատավարությունը կսկսվի փետրվարի 8-ին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես տեղեկացնում է The Guardian-ը, այս մասին հայտնել է Սենատի մեծամասնության ղեկավար Չակ Շումերը:
Ժամանակացույցի համաձայն՝ Ներկայացուցիչների պալատը երկուշաբթի՝ հունվարի 25-ի ուշ երեկոյան Թրամփի դեմ իմփիչմենթի մեղադրանք կփոխանցի, իսկ երեքշաբթի օրը նախնական վարույթ կլինի: Այնուհետև Թրամփի իրավաբանական թիմը ժամանակ կունենա նախապատրաստել գործը:
«Սենատը դատավարություն կանցկացնի Դոնալդ Թրամփի իմփիչմենթի վերաբերյալ», - ասել է Շումերը:
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատը հունվարի 13-ին հավանության էր արժանացրել Դոնալդ Թրամփի իմփիչմենթի մասին բանաձևը.փաստաթղթում մեղադրանքի հոդվածն ընդամենը մեկն էր՝ խռովության հրահրումը։ Այսպիսով Թրամփը դարձել է երկրի պատմության մեջ առաջին նախագահը, որը երկու անգամ ենթարկվել է իմփիչմենթի։

В сенате США 8 февраля начнется процесс импичмента Трампу
Как передает Арменпресс, The Guardian сообщает, что об этом заявил лидер сенатского большинства Чак Шумер.
Согласно графику, Палата представителей предъявит обвинение Трампу поздно вечером в понедельник, 25 января, а предварительные слушания пройдут во вторник. Тогда у команды юристов Трампа будет время подготовить дело.
«Сенат проведет слушания об импичменте Дональду Трампу», - сказал Шумер.
13 января Палата представителей США одобрила резолюцию об импичменте Дональду Трампу. В документе содержится только одно обвинение: разжигание беспорядков. Таким образом, Трамп стал первым в истории страны президентом, дважды подвергшимся импичменту.Читайте на: Հայերեն