«Իմ քայլը»-ից դուրս եկածները պետք է բացատրեն՝ ում և ինչ մանդատով են շարունակում լինել պատգամավոր. Ռուբինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Իմ Քայլը» խմբակցությունը շարունակելու է իրականացնել իրեն տրված մեկ միասնական մանդատը՝ որպես ժողովրդի իշխանության իրացման գործիք և պատվեր: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին վստահեցրել է «Իմ քայլը»-ի պատգամավոր Ռուբեն Ռուբինյանը՝ անդրադառնալով խմբակցությունից՝ մի քանի պատգամավորների դուրս գալուն:
Ռուբինյանը նախ հիշեցրել է՝ «Իմ Քայլը» խմբակցությունը հայտնի իրադարձություններից հետո լքել են հետևյալ անձինք՝ Վարդան Աթաբեկյանը, Գոռ Գևորգյանը, Թագուհի Թովմասյանը, Աննա Գրիգորյանը, Սոֆյա Հովսեփյանը: «Կարևորելով պատգամավորի՝ ընտրողների հանդեպ հաշվետու լինելու անհրաժեշտությունը, կարծում եմ՝ տվյալ անձինք, որոնք պատգամավորական մանդատ են ստացել «Իմ Քայլը» դաշինքին քվեարկած քաղաքացիների քվեի հիմքով, պիտի առնվազն բացատրեն, թե ում և ինչ մանդատով են շարունակում լինել պատգամավոր՝ ոչ թե փաստաթղթային, այլ քաղաքական համատեքստում»,-նշել է Ռուբինյանը:
Պատգամավորը հավելել է, որ ինքը զերծ է մնում նշյալ պատգամավորների քայլերի որակումներից՝ գնահատումը թողնելով «Իմ Քայլը» դաշինքին քվե տված քաղաքացիներին։
«Որպես գերակշիռ քաղաքական մեծամասնություն՝ «Իմ Քայլը» խմբակցությունը շարունակելու է իրականացնել իրեն տրված մեկ միասնական մանդատը՝ որպես ժողովրդի իշխանության իրացման գործիք և պատվեր։ Հայաստանում իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին»,-նշել է պատգամավորն ու սա համարել անառարկելի ու անշրջելի իրողություն:

Покинувшие «Мой шаг» должны объяснить, по чьему и какому мандату они останутся депутатами. Рубинян
Фракция «Мой шаг» будет продолжать работать по данному ей единовременному мандату — как инструменту для реализации власти и наказа народа.
Как передает Арменпресс, в этом заверил депутат от фракции "Мой шаг" Рубен Рубинян, комментируя выход нескольких депутатов из фракции.
Рубинян в первую очередь напомнил, что после известных событий из фракции «Мой шаг» вышли: Вардан Атабекян, Гор Геворгян, Тагуи Товмасян, Анна Григорян, Софья Овсепян.
«Отмечая необходимость и важность подотчетности депутата перед избирателями, считаю, что данные лица, получившие депутатский мандат на основании вотума граждан, проголосовавших за блок «Мой шаг», должны хотя бы объяснить, по чьему и какому мандату они будут продолжать депутатскую деятельность — не документальном, а в политическом контексте», - отметил Рубинян.
Депутат добавил, что воздерживается от оценки действий указанных депутатов, оставляя это гражданам, проголосовавшим за блок «Мой шаг».
«Как подавляющее политическое большинство, фракция «Мой шаг» и далее будет продолжать выполнять данный ей единый мандат — как инструмент для осуществления власти и наказа народа. Власть в Армении принадлежит народу», - сказал он, назвав это неоспоримой и необратимой реальностью.