Չինաստանում ավելի քան 100 հավելված են հեռացրել Համացանցը «մաքրելու» շրջանակներում
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանը 105 հավելված Է հեռացրել, ներառյալ TripAdvisor Inc ամերիկյան տուրիստական ֆիրմայի ծրագիրը, երկրի հավելվածների մարկետներից՝ Համացանցը այն կոնտենտից մաքրելու նոր արշավի շրջանակներում, որը կապված Է պոռնոգրաֆիայի, մարմնավաճառության, ազարտային խաղերի եւ բռնության հետ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Չինաստանի կիբեռտարածության վարչակազմը դեկտեմբերի 8-ին իր կայքում հաղորդել Է, որ հավելվածները խախտել են երեք օրենքներից մեկը կամ մի քանիսը, չներկայացնելով մանրամասներ, թե ինչին են վերաբերել այդ խախտումները:
Իշխանությունները հայտարարել են, որ արշավն սկսել են նոյեմբերի 5-ին՝ ի պատասխան վիրավորական համարվող կոնտենտին հասարակայնության բացասական արձագանքին: Նրանք հայտարարել են, որ կշարունակեն կարգի բերել հավելվածները եւ ժամանակին հեռացնել նրանք, որոնք խախտում են օրենքը, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

В Китае удалили более 100 приложений в рамках "чистки" интернета
Китай удалил 105 приложений, включая программу американской туристической фирмы TripAdvisor Inc, из магазинов приложений в стране в рамках новой кампании по чистке интернета от контента, связанного с порнографией, проституцией, азартными играми и насилием, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Администрация киберпространства Китая сообщила на своем сайте во вторник, что приложения нарушали один или несколько из трех законов, не предоставив подробностей, в чем эти нарушения заключались.
Власти заявили, что начали кампанию 5 ноября в ответ на негативную реакцию общественности на контент, считающийся оскорбительным. Они заявили, что будут продолжать регулировать приложения и своевременно удалять те, которые нарушают закон.