Այսօր հաղթեց Հայաստանը, և գլխավոր դերերում մեր ֆուտբոլիստներն էին. Կապառոս
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը Ազգերի լիգայի C դիվիզիոնի երկրորդ ենթախմբում տոնած հաղթանակը կապում է մեծ աշխատանքի հետ:
«Շատ ուրախ եմ և շատ գոհ եմ մեր թիմի խաղից։ Սա այն աշխատանքի արդյունքն է, որը մենք կատարում էինք վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում։ Այս հաղթանակի բոլոր մասնակիցները սիրում են իրենց երկիրը։ Գիտեք, թե ինչ բարդ իրավիճակների միջով ենք անցել, և ֆուտբոլիստները հոգեբանորեն պատրաստ էին այս խաղին։ Շատ ուրախ եմ ֆուտբոլիստների, հայկական ֆուտբոլի համար, որովհետև քայլ առ քայլ հայկական ֆուտբոլը զարգանում է»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Կապառոսի խոսքը փոխանցում է ՀՖՖ-ն:
Իսպանացի մասնագետի խոսքով` հավաքականն ունի իր խաղաոճը, որը պետք է գնալով էլ ավելի զարգացնել: «Այսօր հաղթեց Հայաստանը, և գլխավոր դերերում մեր ֆուտբոլիստներն էին։ Տղաները շատ մեծ աշխատանք կատարեցին և պատմություն կերտեցին»,- ասել է նա:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմը Ազգերի լիգայիC դիվիզիոնի երկրորդ ենթախմբի վերջին տուրում հաղթեց Հյուսիսային Մակեդոնիային և պատմության մեջ առաջին անգամ դարձավ ենթախմբի հաղթող: Պատմական խաղի միակ գնդակը հեղինակեց Հովհաննես Համբարձումյանը: Խոակին Կապառոսի գլխավորած թիմն իրավունք ստացավ հանդես գալու Ազգերի լիգայիB դիվիզիոնում:

Сегодня победила Армения, и в главных ролях были наши футболисты: Капаррос
Победа, празднуемая главным тренером сборной Армении по футболу Хоакином Капарросом во второй подгруппе Лиги Наций, результат большой работы.
“Я очень доволен, очень доволен игрой нашей команды. Это результат работы, которую мы проделали за последние несколько месяцев. Все участники этой победы любят свою страну. Вы знаете, какие сложные ситуации мы пережили, футболисты психологически были готовы к этой игре. Я очень рад за футболистов, за армянский футбол, потому что армянский футбол шаг за шагом развивается”, - передает «Арменпресс» слова Капарроса, ссылаясь ФФА.
По словам испанского тренера, команда имеет стиль игры, который необходимо развивать. “Сегодня победила Армения, и наши футболисты сыграли главные роли. Ребята проделали большую работу и вошли в историю”, - сказал он.
Сборная Армении по футболу в последнем туре второй подгруппы дивизиона “C” Лиги Наций обыграла Северную Македонию. Впервые в истории команда стала победительницей подгруппы. Единственный гол в исторической игре забил Ованес Амбарцумян. Команда под руководством Хоакина Капароса получила право выступать в дивизионе “B” Лиги Наций.