Պուտինը եւ Մակրոնը քննարկել են ահաբեկչության դեմ պայքարը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը եւ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը քննարկել են երկկողմ համագործակցության հարցերը, այդ թվում՝ ահաբեկչության սպառնալիքին համատեղ դիմակայելու ոլորտում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Արծարծվել են երկկողմ համագործակցության առանձին հարցեր, այդ թվում՝ ահաբեկչության սպառնալիքին համատեղ դիմակայելու ոլորտում: Դրական գնահատական Է տրվել Ռուսաստանի պրոֆիլային գերատեսչությունների ղեկավարների հետ Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարար Դարմանենի բանակցություններին, որը տեղի Է ունեցել նոյեմբերի 11-12-ին Մոսկվայում»,-ասվում Է հաղորդագրության մեջ։

Путин и Макрон обсудили борьбу с терроризмом
Президент РоссииВладимир Путини президент ФранцииЭммануэль Макронобсудили вопросы двустороннего сотрудничества, в том числе в сфере совместного противодействия террористической угрозе, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости
"Затронуты некоторые вопросы двустороннего сотрудничества, в том числе в сфере совместного противодействия террористической угрозе. Дана положительная оценка состоявшимся вМоскве11-12 ноября переговорам министра внутренних дел Франции Дарманена с руководителями профильных российских ведомств", - говорится в сообщении.