Արսեն Բաբայանը և Արծվիկ Մինասյանը բերման են ենթարկվել ԱԱԾ. նրանք ներկայացվել են ՀՔԾ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը, ՀՅԴ անդամ Արծվիկ Մինասյանը բերման են ենթարկվել Ազգային անվտանգության ծառայություն:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեցին ԱԱԾ-ից:
«Լուրը հաստատում ենք, տվյալ անձինք բերման են ենթարկվել: Նրանք ներկայացվել են վարույթն իրականացնող մարմին՝ Հատուկ քննչական ծառայություն»,- նշեցին ԱԱԾ-ից:
Նոյեմբերի 12-ին երեկոյան Մատենադարանի մոտից խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ընդդիմության ներկայացուցիչները նախատեսում են հանրահավաք-երթ իրականացնել: 17 կուսակցություն հանրահավաք են հրավիրել՝ նշելով, որ ներկայացնելու են պատերազմի հետևանքով ստեղծված իրավիճակից ելքի իրենց տարբերակը:

Арсен Бабаян и Арцвик Минасян подвергнуты приводу в СНБ: их передали в ССС
Член партии “Родина” Арсен Бабаян и член АРФД Арцвик Минасян подвергнуты приводу в Службу национальной безопасности.
Об этом «Арменпресс» сообщили в СНБ.
“Информацию подтверждаем, данные лица подвергнуты приводу. Их передали в орган, осуществляющий производство, в Специальную следственную службу”, - отметили в СНБ.
Вечером 12 ноября у Матенадарана представители парламентской и внепарламентской оппозиции планируют провести митинг, затем шествие. Этот митинг созывают 17 партий, чтобы представить свой вариант выхода из сложившейся ситуации.