Թուրքիայի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հեռախոսազրույց են ունեցել Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլույի հետ, որի ընթացքում քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել է Թուրքիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունում աղբյուրը:
«Թուրքիայի արտգործնախարարը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ, քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղի թեման», - նշել է զրուցակիցը:
Ավելի վաղ, Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը քննարկել էին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը: Քննարկումները միտված են եղել ռազմական գործողությունները շուտափույթ դադարեցնելու և քաղաքական-դիվանագիտական ճանապարհով կարգավորման տարբերակների որոնմանը

YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. Foreign Minister of Russia Sergey Lavrov held telephone conversation with Turkish Foreign Minister Mevlüt Çavuşoğlu, during which the sides discussed the situation in Nagorno Karabakh, ARMENPRESS reports TASS was informed from the press service of the Turkish foreign ministry.
Earlier today, Russian President Vladimir Putin held a telephone conversation with Turkish President Recep Tayyip Erdoğan, during which they discussed the situation in Nagorno Karabakh.
The Russian President informed his Turkish counterpart about his telephone conversations with the Armenian and Azerbaijani leaders. The discussions were aimed at the immediate cessation of hostilities and searching ways for a political and diplomatic settlement.