Խոակին Կապառոսը հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքականի ընդլայնված կազմը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի ազգային ընտրանու գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը հրապարակել է Հայաստանի հավաքականի ընդլայնված կազմը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: ՆոյեմբերինՀայաստանի ազգային հավաքականըկանցկացնի 2 հանդիպում: Նոյեմբերի 15-ին՝ ժամը 21:00-ին (Երևանի ժամանակով)՝ Թբիլիսիի «Դինամո» մարզադաշտում, կկայանաՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի C լիգայի երկրորդ խմբի 5-րդ տուրիՎրաստան-Հայաստանհանդիպումը, իսկ նոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 21:00-ին(Երևանի ժամանակով)` Կիպրոսի մայրաքաղաք Նիկոսիայի GSP մարզադաշտում՝վերջին տուրիՀայաստան-Հյուսիսային Մակեդոնիահանդիպումը:
Հայաստանի ազգային հավաքականըկսկսի նախապատրաստությունն առաջիկա հանդիպումներին նոյեմբերի 10-ից: Մարզական հավաքը կկայանա ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում:
Հայաստանի ազգային հավաքականիգլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը 2 հանդիպումներին նախապատրաստվելու համար հրավիրել է 27 ֆուտբոլիստի: Առաջին անգամ հավաքական են հրավիրվել«Ուրարտուի» կիսապաշտպան Հակոբ Հակոբյանը և«Փյունիկի» պաշտպան Ռոբերտ Հակոբյանը: Երկարատև դադարից հետո հավաքական է հրավիրվել«Արարատի» կիսապաշտպան Աղվան Պապիկյանը: Այս տարի առաջին անգամ հավաքականին կմիանա նաև Սարգիս Ադամյանը: Ամբողջական ցուցակը՝ ստորև:
Դավիթ Յուրչենկո – «Շախտյոր» (Կարագանդա,Ղազախստան)
Անատոլի Այվազով – «Ուրարտու»
Արսեն Բեգլարյան – «Ուրարտու»
Հովհաննես Համբարձումյան – «Անորտոսիս» (Կիպրոս)
Կամո Հովհաննիսյան – «Կայրաթ» (Ղազախստան)
Արման Հովհաննիսյան – «Տոբոլ» (Ղազախստան)
Վարազդատ Հարոյան –«Տամբով» (Ռուսաստան)
Անդրե Չալըշըր – «Գյոթեբորգ» (Շվեդիա)
Տարոն Ոսկանյան – «Ալաշկերտ»
Սերոբ Գրիգորյան – «Փյունիկ»
Ռոբերտ Հակոբյան – «Փյունիկ»
Հայկ Իշխանյան – «Գանձասար-Կապան»
Անդրանիկ Ոսկանյան – «Վան»
Էդգար Բաբայան – «Հոբրո» (Դանիա)
Հենրիխ Մխիթարյան – «Ռոմա» (Իտալիա)
Գևորգ Ղազարյան – «ԱԵԼ» (Լիմասոլ, Կիպրոս)
Արշակ Կորյան – «Խիմկի» (Ռուսաստան)
Տիգրան Բարսեղյան – «Աստանա» (Ղազախստան)
Վահան Բիչախչյան -«Ժիլինա» (Սլովակիա)
Արտակ Գրիգորյան – «Ալաշկերտ»
Անգուլո Վբեյմար – «Գանձասար-Կապան»
Հակոբ Հակոբյան -«Ուրարտու»
Սոլոմոն Ուդո – «Արարատ»
Կարեն Մուրադյան – «Արարատ»
Աղվան Պապիկյան -«Արարատ»
Ալեքսանդր Կարապետյան - «Տամբով» (Ռուսաստան)
Սարգիս Ադամյան -«Հոֆենհայմ» (Գերմանիա)
Խորեն Բայրամյանըչի միանա հավաքականին վնասվածքի պատճառով, իսկՆորբերտո Բրիասկո Բալեկյանըչի միանա հավաքականին, քանի որստիպված կլինի Արգենտինա վերադառնալուց հետո անցնել երկշաբաթյա կարանտինի: Կորոնավիրուսի թեստերի անցկացումից հետո, կախված պատասխաններից, ֆուտբոլիստների ցանկում հնարավոր են փոփոխություններ:

Хоакин Капаррос обнародовал расширенный список игроков сборной Армении
В ноябре национальная сборная Армении проведет два матча. 15 ноября в 21:00 (ереванское время) на стадионе «Динамо» в Тбилиси состоится поединок 5-го тура второй группы лиги «С» Лиги Наций УЕФА Грузия – Армения, а 18 ноября в 21:00 в рамках 6-го тура Лиги Наций УЕФА пройдет встреча Армения - Северная Македония.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе ФФА, сборная Армении приступит к подготовке к предстоящим матчам 10 ноября. Сборы пройдут в Техническом центре ФФА/ Академии футбола.
Главный тренер национальной сборной Армении Хоакин Капаррос для подготовки к двум предстоящим играм пригласил 27 футболистов. Впервые в сборную вызваны полузащитник «Урарту» Акоп Акопян и защитник «Пюника» Роберт Акопян. После длительного перерыва под знамена сборной призван полузащитник «Арарата» Агван Папикян. Впервые в этом году к команде присоединится также Саркис Адамян.
Давид Юрченко - Шахтер (Караганда, Казахстан)
Анатолий Айвазов - «Урарту»
Арсен Бегларян - «Урарту»
Оганес Амбарцумян - «Анортосис» (Кипр)
Камо Оганесян - «Кайрат» (Казахстан)
Арман Оганесян - «Тобол» (Казахстан)
Вараздат Ароян - «Тамбов» (Россия)
Андре Чалишир - Гётеборг (Швеция)
Тарон Восканян - «Алашкерт»
Сероб Григорян - «Пюник»
Роберт Акопян – «Пюник»
Айк Ишханян - «Гандзасар-Капан»
Андраник Восканян - «Ван»
Эдгар Бабаян - «Хобро» (Дания)
Генрих Мхитарян - «Рома» (Италия)
Георг Казарян - АЕЛ (Лимассол, Кипр)
Аршак Корян – «Химки» (Россия)
Тигран Барсегян – «Астана» (Казахстан)
Ваан Бичахчян – «Жилина» (Словакия)
Артак Григорян - «Алашкерт»
Ангуло Вбеймар – «Гандзасар-Капан»
Акоп Акопян - «Урарту»
Соломон Удо - «Арарат»
Карен Мурадян - «Арарат»
Агван Папикян - «Арарат»
Александр Карапетян - «Тамбов» (Россия)
Саркис Адамян - «Хоффенхайм» (Германия).
Хорен Байрамян не присоединится к сборной из-за травмы, а Норберто Бриаско-Балекян не примкнет к команде, так как после возвращения в Аргентину ему придется находиться в двухнедельном карантине.
Добавим, что после тестов на коронавирус, в зависимости от ответов, возможны изменения в списке приглашенных футболистов.