Արցախի ՊԲ-ն հետ է շպրտել արևելյան ուղղությամբ Ադրբեջանի գրոհը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական ուժերը Արցախի հետ ճակատային գծի արևելյան հատվածում նոյեմբերի 5-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, զրահապատ մեքենաների կիրառմամբ, ձեռնարկել են հարձակման փորձ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից:
«ՊԲ ստորաբաժանումների ու պահեստազորայինների գրագետ գործողությունների արդյունքում թշնամին, մարտադաշտում թողնելով 1 զրահամեքենա, 1 բեռնատար մեքենա և մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ, հետ է շպրտվել: Օպերատիվ իրադրությունը շարունակում է մնալ ՊԲ վերահսկողության ներքո»,-տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ-ն:

STEPANAKERT, NOVEMBER 5, ARMENPRESS. The Azerbaijani forces launched an offensive attempt in the eastern direction of the frontline with Artsakh at around 10:30, with the use of armored vehicles, the Defense Ministry of Artsakh said.
“As a result of professional actions of the Defense Army units and reserve forces, the adversary has been pushed back leaving 1 armored vehicle, 1 truck and a large amount of manpower in the battlefield. The operative situation is under the control of the Defense Army”, the statement says.