Ադրբեջանն ակտիվություն է դրսևորել արևելյան, հարավ-արևելյան ու հարավային ուղղություններում. ՊԲ-ն գրոհները կասեցրել է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում նոյեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհանիսյանը:
«Թշնամական ուժերը առանձնակի ակտիվություն են դրսևորել արևելյան, հարավ-արևելյան ու հարավային ուղղություններում: Հակառակորդի գրոհային խմբերի կողմից ձեռնարկված բազմակի գրոհները ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կասեցվել են: Թշնամին կրել է մարդկային ուժի և զինտեխնիկայի լուրջ կորուստներ:
Հակառակորդը երկու գրոհային խմբերի կազմով հարձակման փորձ է ձեռնարկել նաև հյուսիսային հատվածում, որոնք ժամանակին հավաստանշվել և ոչնչացվել են բանակային ստորաբաժանումների կողմից: Օրվա ընթացքում Արցախի խաղաղ բնակավայրերը շարունակել են մնալ թշնամական ուժերի հրթիռահրետանային կրակի թիրախային գոտում:
Ներկա պահին թշնամական ուժերի՝ հարձակման փորձերը նշված ուղղություններում շարունակվում են:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով վերահսկվում են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշում է Հովհաննիսյանը:

Азербайджан проявил активность на восточном, юго-восточном и южном направлениях: атаки были отбиты
СТЕПАНАКЕРТ, 5 НОЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. В ночь с 4 на 5 ноября на всех направлениях линии фронта Арцах-Азербайджан сохранялась относительно стабильная напряженность. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает представитель Минобороны РА Арцрун Оганесян.
“Вражеские силы проявили особую активность на востоке, юго-востоке и юге. Многократные атаки ударных групп противника были успешно отражены частями Армии обороны. Противник понес большие потери в живой силе и технике.
Противник предпринял попытку нападения в составе двух групп боевиков также на северном участке, которые своевременно были сертифицированы и уничтожены армейскими подразделениями. В течение дня мирные населенные пункты Арцаха продолжали оставаться в зоне ракетного обстрела вражеских сил. Попытки вражеских войск нанести удар по указанным направлениям в настоящее время продолжаются.
Оперативно-тактическая обстановка по всей линии фронта контролируется подразделениями Армии обороны", - сказал Оганесян.