Ադրբեջանն ակտիվություն է դրսևորել արևելյան, հարավ-արևելյան ու հարավային ուղղություններում. ՊԲ-ն գրոհները կասեցրել է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում նոյեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհանիսյանը:
«Թշնամական ուժերը առանձնակի ակտիվություն են դրսևորել արևելյան, հարավ-արևելյան ու հարավային ուղղություններում: Հակառակորդի գրոհային խմբերի կողմից ձեռնարկված բազմակի գրոհները ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կասեցվել են: Թշնամին կրել է մարդկային ուժի և զինտեխնիկայի լուրջ կորուստներ:
Հակառակորդը երկու գրոհային խմբերի կազմով հարձակման փորձ է ձեռնարկել նաև հյուսիսային հատվածում, որոնք ժամանակին հավաստանշվել և ոչնչացվել են բանակային ստորաբաժանումների կողմից: Օրվա ընթացքում Արցախի խաղաղ բնակավայրերը շարունակել են մնալ թշնամական ուժերի հրթիռահրետանային կրակի թիրախային գոտում:
Ներկա պահին թշնամական ուժերի՝ հարձակման փորձերը նշված ուղղություններում շարունակվում են:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով վերահսկվում են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշում է Հովհաննիսյանը:

Azerbaijani forces launch attacks from several directions and take heavy casualties
STEPANAKERT, NOVEMBER 5, ARMENPRESS. The Azerbaijani armed forces launched renewed attacks at Artsakh in the eastern, south-eastern and southern directions overnight November 4-5, the Armenian Defense Ministry official Lt. Colonel Artsrun Hovhannisyan said. He said the situation was “relatively stable - tense” in all directions but the Azeri attacks were especially active in the abovementioned directions.
“Multiple attacks by the Azeri assault teams were successfully thwarted by the Defense Army units. The [Azerbaijani] forces suffered heavy personnel and materiel losses,” Lt. Colonel Hovhannisyan said.
Two Azeri assault teams also attempted an attack from the northern part, but the raid was detected and neutralized in time by the Defense Army, he said.
Residential areas are again under Azeri bombardment.
“Right now the [Azerbaijani] forces continue attack attempts in the abovementioned directions. The tactical situation in the entire frontline is under the control of the Defense Army,” Lt. Colonel Hovhannisyan said.