Արցախի ՊԲ-ն հարավային ուղղությամբ հետ է շպրտել ադրբեջանական առաջխաղացման փորձը, պատճառել կորուստներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության բանակի զորքերը նոյեմբերի 2-ին և լույս 3-ի գիշերվա ընթացքում պաշտպանողական մարտեր են վարել արևելյան, հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները դիպուկ կրակով նշված հատվածներում խոցել են հայտնաբերված ադրբեջանական ավտոմոբիլային տեխնիկան, կենդանի ուժը, ինչպես նաև 1 տանկ:
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից: «Արևելյան ուղղությամբ ճակատային գծի փոքր հատվածում, մարտավարական նկատառումներից ելնելով, ՊԲ ուժերը հետ են քաշվել՝ զբաղեցնելով հետագա մարտական գործողությունների համար առավել նպաստավոր բնագծեր:
Առավոտյան հարավային ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ ձեռնարկող թշնամական տեխնիկային և կենդանի ուժին ՊԲ-ն հասցրել է դիպուկ կրակային խոցում՝ պատճառելով կորուստներ և ստիպելով հետ շպրտվել ելման դիրքեր: Բանակային ստորաբաժանումները լռեցրել են նաև հյուսիսային ուղղությամբ թշնամական ուժերի նախահարձակ ակտիվությունը: Այս պահին մարտավարական առավելությունը իր կողմը թեքելու թշնամական ուժերի փորձերը շարունակվում են: ՊԲ-ն վերահսկում է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը»,-նշում են ՊՆ-ից:

Армия обороны Арцаха пресекла попытку Азербайджана продвинуться на южном направлении,  нанеся потери
2 ноября и в ночь на 3 ноября войска Армии обороны Арцаха вели оборонительные бои на восточном, юго-восточном и южном направлениях. Подразделения Армии обороны Арцаха на данных направлениях метким огнем уничтожили обнаруженную азербайджанскую автомобильную технику, живую силу, а также один танк.
Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве обороны Республики Арцах. “На небольшом участке линии фронта в восточном направлении, исходя из тактических соображений, силы Армии обороны отступили, заняв более благоприятные позиции для дальнейших боевых действий.
Утром Армия обороны на противника, пытавшегося продвинуться в южном направлении, обрушила сильный артиллерийский огонь, что вызвало потери и вынудило их отступить на исходные позиции. Армейские части подавили наступательные действия сил противника и на северном направлении. На данный момент попытки Азербайдбана повернуть тактическое преимущество в свою сторону продолжаются. “Армия обороны контролирует оперативно-тактическую обстановку”, - заявили в Минобороны Арцаха.