Արցախի ՊԲ-ն հարավային ուղղությամբ հետ է շպրտել ադրբեջանական առաջխաղացման փորձը, պատճառել կորուստներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության բանակի զորքերը նոյեմբերի 2-ին և լույս 3-ի գիշերվա ընթացքում պաշտպանողական մարտեր են վարել արևելյան, հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները դիպուկ կրակով նշված հատվածներում խոցել են հայտնաբերված ադրբեջանական ավտոմոբիլային տեխնիկան, կենդանի ուժը, ինչպես նաև 1 տանկ:
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից: «Արևելյան ուղղությամբ ճակատային գծի փոքր հատվածում, մարտավարական նկատառումներից ելնելով, ՊԲ ուժերը հետ են քաշվել՝ զբաղեցնելով հետագա մարտական գործողությունների համար առավել նպաստավոր բնագծեր:
Առավոտյան հարավային ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ ձեռնարկող թշնամական տեխնիկային և կենդանի ուժին ՊԲ-ն հասցրել է դիպուկ կրակային խոցում՝ պատճառելով կորուստներ և ստիպելով հետ շպրտվել ելման դիրքեր: Բանակային ստորաբաժանումները լռեցրել են նաև հյուսիսային ուղղությամբ թշնամական ուժերի նախահարձակ ակտիվությունը: Այս պահին մարտավարական առավելությունը իր կողմը թեքելու թշնամական ուժերի փորձերը շարունակվում են: ՊԲ-ն վերահսկում է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը»,-նշում են ՊՆ-ից:

STEPANAKERT, NOVEMBER 3, ARMENPRESS. The Artsakh Defense Army troops engaged in defensive battles overnight November 2-3 in the eastern, south-eastern and southern directions of the frontline as Azerbaijani forces continued attacking. The Defense Army said it destroyed Azeri automobile equipment, personnel and 1 tank with precision strikes.
“In a small section of the frontline in the eastern direction, the Defense Army forces pulled back for tactical reasons and positioned themselves at more favorable lines for further combat actions. In the morning, the Defense Army delivered precision fire strikes upon adversary equipment and personnel who were trying to advance in the southern direction, inflicting losses and forcing them back to their starting positions. The army units also suppressed enemy attacks in the northern direction. At this moment the enemy continues attempts to shift the tactical advantage to its side.”