Ֆրանսիան կարգելի թուրքական ծայրահեղ ազգայնական «Գորշ գայլեր» խմբավորումը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիան կարգելի թուրքական ծայրահեղ ազգայնական «Գորշ գայլեր» խմբավորումը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ինչպես ասված է AFP-ի «Թվիթեր»-ի միկրոբլոգում, այս մասին նշել է երկրի Ներքին գործերի նախարար Ջերար Դարմանինին:
Նոյեմբերի 1-ին Լիոնում թուրքական ծայրահեղ ազգայնական «Գորշ գայլեր» խմբավորումը պղծել էր Հայոց ցեղասպանության հուշարձանը: Հուշահամալիրի պատերին գրել էին Էրդողանի անվան սկզբնատառերը (RTE- Recep Tayyip Erdoğan) ինչպես նաև իրենց կազմակերպության անվանումը՝ Grey Wolf: Նույնատիպ գրառում է հայտնվել նաև Լիոնում ՀՀ Գլխավոր հյուպատոսության շենքի վրա:

YEREVAN, NOVEMBER 2, ARMENPRESS. France will ban the Turkish ultra-nationalist ''Grey Wolves'' group, ARMENPRESS reports, citing the AFP Twitter micro blog, Minister of Interior of France Gérald Darmanin said.
On November 1, Turkish ultra-nationalist ''Grey Wolves'' vandalized the Armenian Genocide monument in Lion. They wrote the first letters of Recep Tayyip Erdoğan (RTE) on the walls of the monument. Later, the same writing appeared on the walls of the building of the Consulate General of Armenia in Lion