Կամավորներն Արցախում ոչնչացրել են թուրք 20 հատուկ ջոկատայինի՝ 2-ին թույլ տալով ճողոպրել՝ տեսածը պատմելու
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է Արցախի հերոսներ Վլադիմիր Բալայանի և Շահեն Մեղրյանի անվան կամավորական ջոկատների ազատամարտիկների հետ: «Հայոց պատմության այս կարևորագույն շրջափուլում, երբ վտանգված են մեր ժողովրդի անվտանգությունն ու մեր ազգային շահերը, նրանց դերակատարությունն անգնահատելի է, ինչպես և եղել է Վլադիմիր Բալայանի ու Շահեն Մեղրյանի դեպքում: Հայրենի հողի փրկության համար նրանց գործած սխրանքների մասին խոսելու դեռ շատ առիթներ կունենանք, բայց հընթացս պարտավոր ենք հանդիպել, քննարկել իրավիճակը և պարգևատրել»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշել է Արցախի նախագահը:
Նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը տեղեկացնում է, որ Շահեն Մեղրյանի անվան՝ շահումյանցիներից կազմված կամավորական ջոկատի տղաները՝ հրամանատար Ռոլանդ Այդինյանի գլխավորությամբ, Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղի շրջակայքում օրերս մերձամարտ են վարել 22 հոգուց կազմված թուրքական հատուկ նշանակության ջոկատի հետ՝ վերացնելով նրանցից 20-ին: Միայն 2-ին է հաջողվել ճողոպրել: «Հրամանատարն ասում է, որ, մեծ ցանկության դեպքում, կարող էին նաև այդ երկուսին էլ վերացնել, բայց աչքերով տեսածի մասին յուրայիններին պատմելու հնարավորություն են տվել: Փա՛ռք մեր Հայրենիքի հերոս պաշտպաններին»,-նշում է Պողոսյանը:

Добровольцы в Арцахе уничтожили 20 турецких спецназовцев
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с ополченцами добровольческих отрядов имени Героев Арцаха Владимира Балаяна и Шагена Мегряна. “На этом важнейшем этапе армянской истории, когда под угрозой безопасность нашего народа и наши национальные интересы, роль ополченцев неоценима, как и в случае с Владимиром Балаяном и Шагеном Мегряном. Мы еще расскажем об их подвигах во имя спасения Родины, а пока мы должны встречаться, обсуждать ситуацию и награды”, - сказал президент Арцаха, сообщает «Арменпресс».
Пресс-секретарь президента Ваграм Погосян сообщил, что шаумянцы из добровольческого отряда Шахена Мегряна под командованием командира Роланда Айдиняна недавно возле села Аветараноц Аскеранского района столкнулись с отрядом турецкого спецназа в составе 22 человек, в результате чего 20 из них были уничтожены. Только двоим удалось сбежать. “Командир рассказал, что при желании они могли бы устранить и их, но дали возможность сбежать и рассказать своим о том, что они видели собственными глазами. Слава героическим защитникам нашей Родины”, - сказал Погосян.