Այդ վայրը կարող են անվանել Դժոխքի ձոր. ՊԲ-ն մանրամասնում է Ադրբեջանի ևս մեկ ձախողված գրոհը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը մեծաթիվ կորուստներ է պատճառել ադրբեջանական ուժերին, նրանց առաջ եկող շարասյուներն ու կենդանի ուժը ոչնչացրել մեկ վայրում ՝ ձախողելով հակառակորդի գրոհը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացրել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի պատասխանատու Սուրեն Սարումյանը:
«Երեկ երեկոյան հակառակորդը փորձել է կատարել հարձակման փորձեր ռազմաճակատի ամբողջ երկարությամբ, այդ փորձերը հատկապես ինտենսիվ են եղել Մարտունու և Շուշիի ուղղություններով։ Մարտունու ուղղությամբ ՊԲ ստորաբաժանումները կատարել են մարտավարական խուսավարումներ՝ առաջնագիծը մարտ վարելու համար ավելի հարմար դարձնելու նպատակով։ Դա մարտավարության մի մասն է։
Երկրորդ ուղղությամբ ՊԲ-ին հաջողվել է գուշակել հակառակորդի հավանական գործողությունները և նրանց առաջ եկող շարասյուներն ու կենդանի ուժը ոչնչացնել մեկ վայրում։
Այդ վայրն այսուհետ ադրբեջանցիները կարող են անվանել Դժոխքի ձոր, որովհետև այդ վայրում ունեցել են մեծաթիվ կորուստներ, և լիովին ձախողվել է նրանց մտահղացումը։
Ներկայումս ՊԲ ստորաբաժանումները վստահորեն զբաղեցնում են իրենց բնագծերը, վերահսկում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և պատրաստ են կասեցնել հակառակորդի բոլոր ոտնձգությունները»,-նշել է Սարումյանը:

YEREVAN, NOVEMBER 1, ARMENPRESS. The Defense Army of Artsakh predicted the possible actions of the Azerbaijani side, destroyed their columns and manpower at the same place, spokesperson of the defense ministry of Artsakh Suren Sarumyan said in a statement.
“Last night the enemy tried to attack along the entire frontline. The attempts were especially intense in the directions of Martuni and Shushi. In the direction of Martuni, the units of the Defense Army made tactical maneuvers to create more advantageous conditions for fighting on the frontline, which is a part of the strategy.
In the second direction, the Defense Army predicted the possible actions of the enemy and destroyed their columns and manpower at the same place. From now on, the Azeris can call this place "Hell's Gorge" because they had a lot of losses and their plans completely failed.
Right now, the units of the Defense Army confidently stand on their positions, controlling the operative-tactical situation and ready to stop all the attacks of the enemy”, the spokesperson said.