Արցախի ՊԲ-ն ոչնչացրել է ադրբեջանական մեկ ավտոմեքենա՝ բեռնված զինամթերքով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները հոկտեմբերի 30-ի լույս 31-ի գիշերը հաջող պաշտպանական մարտեր են վարել առաջնագծի հյուսիս-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Յուրային զորքերի կողմից խոցվել են նաև թշնամական 1 տանկ, 1 հետևակի մարտական մեքենա և 5 անօդաչու թռչող սարք: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում Է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը:
«Հակառակորդի խմբավորումների տեղաբաշխման շրջաններում գիշերվա ընթացքում շարունակվել են լրահետախուզման և կրակային խոցման միջոցառումները: Ոչնչացվել է թշնամական մեկ ավտոմեքենա՝ բեռնված զինամթերքով: Ուժերի դասավորվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջող պաշտպանական մարտեր են վարել հյուսիս-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Յուրային զորքերի կողմից խոցվել են նաև թշնամական 1 տանկ, 1 հետևակի մարտական մեքենա և 5 անօդաչու թռչող սարք:
Առավոտյան վերսկսվել են մարտական գործողությունները նշված ուղղություններում: Հակառակորդը շարունակում է բացի պաշտպանական բնագծերից թիրախավորել նաև խաղաղ բնակավայրերն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Թշնամական ուժերը կիրառել են նաև Ժնևյան կոնվենցիաներով արգելված և քիմիական զենքի տարրեր (սպիտակ ֆոսֆոր) պարունակող զինատեսակ:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»,-նշում են ՊՆ-ից:

Армия обороны Арцаха уничтожила азербайджанскую машину с боеприпасами
СТЕПАНАКЕРТ, 31 ОКТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. В ночь с 30 на 31 октября подразделения Армии обороны Арцаха провели успешные оборонительные бои на северо-восточном, южном и юго-западном направлениях линии фронта. Повреждены один танк противника, 1 боевая машина пехоты и 5 беспилотников. Как сообщает "Арменпресс", об этом сообщает Министерство обороны Республики Арцах.
«Ночью продолжались разведывательные и противопожарные работы в районах дислокации групп противника. Одна машина противника, груженная боеприпасами, была уничтожена. Расстановка сил на всех направлениях линии фронта не изменилась. Части Армии обороны вели успешные оборонительные бои на северо-восточном, южном и юго-западном направлениях. Его войска повредили один танк противника, 1 боевую машину пехоты и 5 беспилотников.
Утром боевые действия возобновились на указанных направлениях. Помимо оборонительных рубежей, противник продолжает наносить удары по мирным населенным пунктам и объектам гражданской инфраструктуры. Противник применил оружие, содержащее химические элементы (белый фосфор), запрещенные международными конвенциями.
Оперативно-тактическая обстановка находится под контролем частей Армии обороны», - сказали в Минобороны.