Համառ մարտեր են Արցախի առաջնագծի արևելյան ուղղությամբ. դիվերսիոն խմբերը շպրտվում են ելման բնագծեր
ԵՐԵՎԱՆ,23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համառ մարտեր են ընթանում Արցախի առաջնագծի արևելյան ուղղությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Համառ մարտեր են նաև արևելյան ուղղությամբ։ Որոշ տեղերում թշնամու դիվերսիոն խմբերին հետ ենք շպրտում ելման բնագծեր»,-տեղեկացնում է Հովհաննիսյանը։
Արցախի ՊԲ-ն տեղեկացրել էր, որ տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից շարունակվում է վարձկան-ահաբեկիչներից կազմված թշնամական դիվերսիոն խմբերի հայտնաբերման և ոչնչացման գործողությունը:

На восточном направлении - упорные бои: диверсионные группы отбрасываются на исходные позиции
На восточном направлении передовой линии Арцаха идут упорные бои. Об этом сообщает представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“Упорные бои идут и на восточном направлении. В некоторых местах мы отбрасываем вражеские диверсионные группы на их исходные позиции”, - сообщает Арцрун Ованнисян.
Армия обороны Арцаха сообщила, что бои местного значения идут по всем направлениям линии фронта. Подразделения Армии обороны продолжают обнаруживать и уничтожать вражеские диверсионные группы, состоящие из наемников-террористов.