Մարտունի, Այգեհովիտ, Իշխանաձոր. Ադրբեջանը կրկին թիրախավորում է քաղաքացիական օբյեկտները
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմը հոկտեմեբերի 18-ի լույս 19-ի գիշերը կրկին կրակ է բացել Արցախի խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ, թիրախավորել քաղաքացիական օբյեկտներ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճաների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ հրթիռակոծվել են մասնավորապես Մարտունի քաղաքը, Քաշաթաղի շրջանի Ուռեկան, Իշխանաձոր, Այգեհովիտ և Վուրգավան համայնքները։
«Հոկտեմբերի 18-ի լույս 19-ի գիշերը մղված մարտերին զուգահեռ՝ Ադրբեջանը հերթական անգամ խախտել է հրադադարի մասին պայմանավորվածությունը, կրակ բացել Արցախի խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ, թիրախավորել քաղաքացիական օբյեկտներ։ Տուժածների ու վնասների մասին տեղեկությունները ճշտվում են»,- նշում են ԱՀ ԱԻՊԾ-ից:

Мартуни, Айгеховит, Ишханадзор: Азербайджан снова наносит удары по гражданским объектам
ЕРЕВАН, 19 ОКТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. В ночь с 18 на 19 октября азербайджанская сторона вновь открыла огонь по мирным населенным пунктам Арцаха по гражданским объектам.
Как сообщает "Арменпресс", Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах сообщает, что особенно обстрелялись города Мартуни, Урекан, Ишханадзор, Айгеховит и Вургаван Кашатагского района.
«Наряду с боевыми действиями в ночь с 18 на 19 октября Азербайджан вновь нарушил соглашение о прекращении огня, открыл огонь по мирным населенным пунктам в Арцахе и нанёс удар по гражданским целям. Информация о жертвах и повреждениях проверяется », - говорится в сообщении.