Պուտինը հայտնել է Հայաստանի նկատմամբ ՌԴ ստանձնած բոլոր պարտավորություններին հավատարիմ լինելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը մշտապես կատարել, կատարում և կատարելու է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի շրջանակներում Հայաստանի նկատմամբ ստանձնած բոլոր պարտավորությունները: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ ծննդյան օրվա առթիվ ռուսական պետական հեռուստաընկերությանը՝ «Ռոսիա 1»-ին տված հարցազրույցում:
«Ինչպես հայտնի է, Հայաստանը ՀԱՊԿ անդամ է, և Հայաստանի առջև մենք ունենք որոշակի պարտավորություններ՝ այդ պայմանագրի շրջանակներում: Սակայն ռազմական գործողությունները, որոնք, ցավոք սրտի, շարունակվում են, տեղի չեն ունենում Հայաստանի տարածքում: Ինչ վերաբերում է Ռուսաստանի կողմից այդ պայմանագրի շրջանակներում իր պարտավորությունների կատարմանը , ապա մենք միշտ կատարել, կատարում և կատարելու ենք մեր պարտավորությունները: Ինչպես գիտեք, Հայաստանի վարչապետի հետ մշտական անմիջական աշխատանքային շփման մեջ ենք, Հայաստանի ղեկավարությունում որևէ հարց չի առաջանում Ռուսաստանի կողմից իր դաշնակցային պարտավորությունների կատարման որակի վերաբերյալ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդգծել է ՌԴ նախագահը:

Putin says Russia remains committed to all its obligations to Armenia within CSTO
YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. Russia has always fulfilled, is fulfilling and will continue to fulfill all its obligations to Armenia within the framework of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), President Vladimir Putin said in an interview to Russia-1 TV channel.
“As you know, Armenia is a member of the CSTO, and we have certain obligations to Armenia within the framework of this treaty. However, the military operations, which are still ongoing, are not taking place on the territory of Armenia. As for Russia’s fulfillment of its obligations within the frames of that treaty, we have always fulfilled, are fulfilling and will continue to fulfill our obligations. As you know, we are in constant, lively working contact with the Prime Minister of Armenia, and Armenia’s leadership does not have any questions regarding the quality of Russia’s fulfillment of its allied obligations”, Putin said.