Պուտինը շուտափույթ ապաքինում է մաղթել Թրամփին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին, որում նրան ու տիկնոջը մաղթել է շուտափույթ ապաքինում և աջակցություն է հայտնել այս ոչ հեշտ ժամանակներում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Կրեմլի պաշտոնական կայքը:
«Վստահ եմ, որ Ձեզ բնորոշ էներգիան, կենսուրախությունը և լավատեսությունը կօգնեն հաղթահարել վտանգավոր վիրուսը»,- ասված է ՌԴ նախագահի հեռագրում:
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը «Թվիթեր»-ի իր միկրոգլոգում կատարած գրառմամբ հայտնել է, որ ինքը և ԱՄՆ առաջին տիկին Մելանյա Թրամփը վարակվել են կորոնավիրուսով:

Putin wishes speedy recovery to Trump from COVID-19
YEREVAN, OCTOBER 2, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin has sent a telegram to his US counterpart Donald Trump, wishing him and his wife a speedy recovery from the novel coronavirus (COVID-19) and offering sincere support, TASS reports citing the Kremlin press service.
“I am certain that your inherent life energy, high spirits and optimism will help you to overcome the dangerous virus”, the Russian leadersaid.
Earlier on Friday, Trump, 74, said that his wife Melania and he had tested positive for coronavirus. According to the American leader, they are quarantining together.