Անցած գիշեր արցախա-ադրբեջանական շփման գծում հարաբերական անդորր է եղել
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական շփման գծում սեպտեմեբերի 30-ի լույս հոկտեմբերի 1-ի գիշերը հիմնականում եղել է հարաբերական անդորր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը:
«Սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի նախահարձակ գործողություններից հետո, անցած գիշեր առաջին անգամ առաջնագծի ամբողջ երկայնքով՝ հիմնականում հարաբերական անդորր է եղել՝ բացառությամբ մի քանի փոխհրաձգության»,- նշեց Պողոսյանը:
Հայկական Զինուժն ունի 103 զոհ և շուրջ 120 վիրավոր տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով։
Ճշտված տեղեկություններով, ադրբեջանական կողմն ունի ավելի քան 920 մարդկային կորուստ և 2100 վիրավոր: Հակառակորդը կորցրել է 84 ԱԹՍ, 7 ուղղաթիռ, 166 զրահատեխնիկա, 1 ինքնաթիռ, 1 «Սմերչ»:

Минувшей ночью на линии соприкосновения было относительно спокойно
В ночь с 30 сентября на 1 октября на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана в основном было относительно спокойно.
Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции сказал пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
“С начала наступательных действий Азербайджана 27 сентября минувшей ночью по всей протяженности передовой линии, в основном, было относительное затишье, за исключением нескольких перестрелок”, - отметил Погосян.
В армянских ВС 103 погибших и около 120 раненых с телесными повреждениями различной степени тяжести.
Согласно уточненной информации, с азербайджанской стороны есть более 920 погибших и 2 100 раненых. Противник потерял 84 БПЛА, 7 вертолетов, 166 единиц бронетехники, 1 самолет, 1 систему залпового огня “Смерч”.