Բայդենը Թրամփին 10 տոկոսային կետով գերազանցում Է երկրում. հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դեմոկրատական կուսակցությունից նախագահի թեկնածու Ջո Բայդենը ԱՄՆ-ի գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփին երկրում գերազանցում Է 10 տոկոսային կետով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, վկայում են հարցումների արդյունքները, որոնք անցկացվել են Մարկետի համալսարանի եւ Քվինիփեքի համալսարանի կողմից: Մարկետի համալսարանի հարցման արդյունքների համաձայն, Բայդենը Թրամփին երկրում գերազանցում Է 10 տոկոսային կետով (50 տոկոս առ 40 տոկոս):
Ընդ որում՝ ներկայիս նախագահի աշխատանքին հավանություն Է տալիս հարցվածների 41 տոկոսը՝ 58 տոկոսի դիմաց: Քվինիփեքի համալսարանի հարցումը ցույց Է տալիս, որ Բայդենը 52 տոկոս ցուցանիշով առաջատար Է Թրամփի 42 տոկոսի համեմատությամբ: Նշվում Է, որ ընտրողների 94 տոկոսն արդեն որոշում Է ընդունել այն մասին, թե ում օգտին Է քվեարկելու:
Այնուամենայնիվ, 5 տոկոսը դեռ կարող Է փոխել իր կարծիքը: Միեւնույն ժամանակ ընտրողների շուրջ կեսը հայտարարել Է, որ պլանավորոմ Է անձամբ քվեարկել ընտրությունների օրը: Հարցման մասնակիցների միայն մեկ երրորդն Է քվեարկելու փոստով կամ հեռակա կարգով: Այն ընտրողների 57 տոկոսը, որոնք հայտարարել են, թե անձամբ են քվեարկելու ընտրությունների օրը, աջակցում Է Թրամփին: Քվինիփեքի համալսարանը հարցումն անցկացրել Է սեպտեմբերի 17-ից մինչեւ 21-ը՝ 1302 հնարավոր ընտրողների շրջանում, դրա սխալանքը կազմում Է 2,7 տոկոսային կետ: Մարկետի համալսարանի հարցումն անցկացվել Է սեպտեմբերի 8-ից մինչեւ 15-ը՝ 1357 հավանական ընտրողների շրջանում, հնարավոր վիճակագրական սխալանքը կազմում Է 3,6 տոկոսային կետ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Опрос показал, что Байден опережает Трампа на 10 пунктов по стране
Кандидат от Демократической партии Джо Байден опережает действующего президента США Дональда Трампа на 10 процентных пунктов по стране, свидетельствуют данные опросов, проведенных университетом Маркетта и Квиннипэкским университетом.
Согласно результатам опроса Маркетта, Байден опережает Трампа на 10 процентных пунктов по стране (50% против 40%).
При этом одобряют работу нынешнего президента 41% против 58% опрошенных.
Опрос Квиннипэкского университета показывает, что Байден лидирует с 52% по сравнению с 42% Трампа.
Отмечается, что 94% избирателей уже приняли решение о том, за кого проголосуют. Тем временем 5% еще могут изменить свое мнение,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
При этом около половины избирателей заявили, что планируют голосовать лично в день выборов. Только одна треть опрошенных проголосуют по почте или заочно.
Среди избирателей, которые заявили, что будут голосовать лично в день выборов, 57% поддерживают Трампа.
Квиннипэкский университет провел опрос с 17 по 21 сентября среди 1 тыс.302 возможных избирателей, его погрешность составляет 2,7 процентных пункта.
Опрос университета Маркетта проводился с 8 по 15 сентября среди 1тыс.357 вероятных избирателей. Возможная статистическая погрешность составляет 3,6 процентных пункта.