Մոսկվայում կհանդիպեն Բելառուսի և ՌԴ արտգործնախարարները
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը սեպտեմբերի 2-ին Մոսկվայում կհանդիպի իր բելառուս գործընկեր Վլադիմիր Մակեյի հետ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Ինտերֆաքս»-ը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Սեպտեմբերի 2-ին Մոսկվայում սպասվում են բանակցություններ Ռուսաստանի և Բելառուսի արտաքին գործերի նախարարությունների ղեկավարների միջև», - ասել է Զախարովան։
Ավելի վաղ, Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը լրագրողներին ասել էր, որ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հանդիպման օրը դեռևս համաձայնեցվում է, այցը տեղի կունենա առաջիկա երկու շաբաթվա ընթացքում:

Глава МИД Белоруссии приедет в Москву на переговоры с Лавровым
Глава МИД РФ Сергей Лавров, как ожидается, в среду в Москве проведет переговоры с белорусским коллегой Владимиром Макеем. Как передает Арменпресс со ссылкой на Интерфакс, об этом сообщила в понедельник официальный представитель МИД России Мария Захарова.
"2 сентября ожидаются переговоры глав внешнеполитических ведомств России и Белоруссии в Москве", - сказала она журналистам.
Ранее в понедельник пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков сообщил журналистам, что дата встречи президентов РФ и Белоруссии Владимира Путина и Александра Лукашенко в Москве пока согласовывается, визит состоится в ближайшие две недели.
Договоренность о визите Лукашенко в Москву для переговоров с Путиным была достигнута в ходе их телефонного разговора 30 августа.