Սիրիայի եւ Ռուսաստանի զինվորականները գործողություն են անցկացրել զինյալների դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի Արաբական Հանրապետության (ՍԱՀ) բանակը ՌԴ-ի խորհրդականների մասնակցությամբ օգոստոսի 18-ից մինչեւ 24-ը ավազակային կազմավորումների ջախջախման ընդգրկուն գործողություն են անցկացրել երկրի կենտրոնական մասում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել Է Սիրիայում ռուսաստանյան խմբավորման ներկայացուցիչը:
«Օգոստոսի 18-ից մինչեւ 24-ն ընկած ժամանակաշրջանում ռուսաստանցի ռազմական խորհրդականների անմիջական մասնակցությամբ ՍԱՀ-ի կառավարական զորքերը նախապատրաստել եւ անցկացրել են ավազակային կազմավորումների ջախջախման ընդգրկուն գործողություն: Ռուսաստանի օդատիեզերական ուժերի եւ Սիրիայի ռազմաօդային ուժերի հարվածների, հրետանային կրակի եւ հատուկ նշանակության խմբերի հետախուզա-որոնողական գործողությունների արդյունքում «սպիտակ անապատի» շրջանում ոչնչացվել են 327 զինյալներ, 134 թաքստոցներ, 17 դիտակետեր, նյութեղենի 7 պահեստներ եւ սպառազինությունների ու ռազմամթերքի 5 ստորգետնյա պահեստարաններ»,-ասել Է նա, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Сирийские и российские военные провели операцию против боевиков
Армия САР при участии советников РФ провела с 18 по 24 августа масштабную операцию по разгрому бандформирований в центральной части страны, заявил представитель российской группировки вСирии, передаетАрменпресссо ссылкой наРИА Новости.
"В период с 18 по 24 августа с.г. при непосредственном участии российских военных советников правительственными войсками САР подготовлена и проведена масштабная операция по разгрому бандформирований. Ударами авиацииВКСРоссии иВВС Сирии, огнем артиллерии и действиями разведывательно-поисковых групп специального назначения в районе "белой пустыни" ликвидировано 327 боевиков, уничтожено 134 укрытия, 17 наблюдательных пунктов, 7 складов с материальными средствами и 5 подземных хранилищ вооружения и боеприпасов", - сказал он.