Փաշինյանն այսօր հանրապետությունում նույն տրամադրություններն է տեսնում, ինչ հեղափոխության օրերին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հանրապետությունում տեսնում է նույն այն տրամադրությունները, որոնք եղել են 2018թ. թավշյա հեղափոխության օրերին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Փաշինյանն ասաց օգոստոսի 17-ին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերի ընթացքում:
«Այսօր նույն տրամադրությունն է հանրապետությունում, ինչ հեղափոխության ժամանակ, որովհետև հեղափոխությունը շարունակվում է: Շարունակվում է շատ վստահ ու հաղթական: Բոլոր ասպարեզներում` սկսած անվտանգայինից, վերջացրած՝ ենթակառուցվածքայինով»,- ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետն անդրադարձավ նաև մարդկանց, որոնք այսօր փորձում են հեղափոխության արժեքները պաշտպանել գործող իշխանություններից` նշելով, որ դրանք այն մարդիկ են, որ փորձել են ամեն կերպ խոչընդոտել հեղափոխությանը, ուստի չեն կարող խոսել հեղափոխության արժեքներից:

Пашинян видит сегодня в республике те же настроения, что и во времена бархатной революции
Премьер-министр Армении Никол Пашинян видит сегодня в республике те же настроения, что и в 2018 году, во времена бархатной революции. Как сообщает Арменпресс, Пашинян сказал об этом 17 августа в прямом эфире на своей странице в Facebook.
«Сегодня настроение в республике такое же, как и во время революции, потому что революция продолжается. Продолжается очень уверенно и победоносно. Во всех сферах, начиная с безопасности и заканчивая инфраструктурой», - сказал Пашинян.
Премьер-министр коснулся тех людей, которые пытаются защитить ценности революции от нынешних властей, отметив, что это люди, которые пытались всячески препятствовать революции, поэтому они не могут говорить о ценностях революции.