Էլդար Հասանովը ձերբակալվել է ոչ թե Բելգրադում, այլ Բաքվում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սերբիայում Ադրբեջանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էլդար Հասանովը ձերբակալվել է ոչ թե Բելգրադում, ինչպես հաղորդում էին ռուսական լրատվամիջոցները, այլ Բաքվում: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին տեղեկացնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն ներկայացնող աղբյուրը:
Ըստ այդմ, այսօր առավոտյան Հասանովը գտնվել է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ում: Մի քանի ժամ անց նա ձերբակալվել է Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունների կողմից:
Ըստ այդ, Հասանովի՝ բելգրադում ձերբակալվելու ռուսական ԶԼՄ-ների տեղեկատվությունը հերքվել է:
Էլդար Հասանովը մեղադրվում է բյուջեի միջոցներից առանձնապես խոշոր չափի գումարի վատնման և այլ իրավախախտումների մեջ:

Eldar Hasanov was arrested in Baku, not in Belgrade
YEREVAN, AUGUST 13, ARMENPRESS. Ambassador of Azerbaijan to Serbia Eldar Hasanov was arrested in Baku, not in Belgrade as Russian news outlets reported earlier, ARMENPRESS reports Azerbaijani media outlets inform, citing a source from the foreign ministry of the country.
Therefore, Hasanov was in Azerbaijani foreign ministry this morning. A few hours later he was arrested by the special services of Azerbaijan. This denies the information spread by Russian media that he was arrested in Belgrade.
Eldar Hasanov is accused of embezzlement of state funds allocated for foreign policy activities and other violations.