Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Հայաստանի գործարարների միության ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն օգոստոսի 7-ին հանդիպել է Հայաստանի գործարարների միության ներկայացուցիչների հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից:
Ողջունելով հյուրերին` խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ անհրաժեշտություն կա նման հանդիպումները դարձնելու պարբերական՝ հաշվի առնելով թե՛ տնտեսությանը վերաբերող օրենսդրական փոփոխությունները, թե՛ համավարակի հետեւանքները հաղթահարելու համատեղ գործողությունները քննարկելու համար: Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ ակնկալում է գործարարների հետ ունենալ անկեղծ եւ բաց խոսակցութուն գրանցված նվաճումների, ինչպես նաեւ առկա բացթողումների վերաբերյալ: ԱԺ նախագահն ընդգծել է, որ հեղափոխությունից հետո տնտեսության զարգացման համար ամենակարեւոր արդյունքը, որը պետք է արձանագրել, ազատ շուկայական հարաբերությունների հաստատումն է:
Շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման առաջարկն ընդունելու համար՝ Գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանն իր հերթին փաստել է, որ վերջին երկու տարիների ընթացքում ստեղծվել է ազատ մրցակցային դաշտ եւ երկրում առկա է օրինականության բարձր աստիճան, ինչը թույլ տվեց նաեւ նվազեցնել համավարակի ընթացքում ստեղծված վնասները: Միության նախագահը նաեւ նշել է, որ համավարակը թույլ թվեց բացահայտել բիզնեսի եւ հանրային կառավարման ոլորտներում առկա թերությունները:
Կողմերի միջեւ ծավալվել է արդյունավետ շահագրգիռ քննարկում, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Ազգային ժողովի օրինաստեղծ աշխատանքներում ներգրավել նաեւ գործարար համայնքի փորձագիտական ներուժը:

Арарат Мирзоян встретился с представителями Союза предпринимателей Армении
7 августа председатель Национального собрания Армении Арарат Мирзоян встретился с представителями Союза предпринимателей Армении. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
Приветствуя гостей, глава парламента сказал, что, учитывая как законодательные изменения в экономике, так и совместные действия по преодолению последствий кризиса необходимо подобные встречи сделать периодическими. Арарат Мирзоян отметил, что он ждет искреннего и открытого разговора о достижениях, а также существующих упущениях. Председатель НС подчеркнул, что самым важным результатом в развитии экономики после революции является установление свободных рыночных отношений.
Поблагодарив за принятие предложения о встрече, председатель Союза предпринимателей Арсен Казарян, в свою очередь, признал, что за последние два года было создано свободное конкурентное поле и в стране существует высокая степень законности, что позволило уменьшить и ущерб, понесенный во время эпидемии. Председатель Союза также отметил, что эпидемия выявила недостатки в сферах бизнеса и общественного управления.
Между сторонами развернулась плодотворная и заинтересованная дискуссия, была достигнута договоренность о привлечении к законотворческим работам НС и экспертного потенциала бизнес сообщества.