Տավուշի մարզի համայնքներում խուճապ չկա, իրավիճակը հսկողության տակ է․Չոբանյան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանը կարևորել է մարզի համայնքի բնակիչների զգոնության պահպանումը և քաղպաշտպանության բոլոր կառույցների զգոն աշխատանքը, որովհետև ցանկացած պահի ցանկացած բնակավայրում իրավիճակը կարող է փոխվել։
«Խուճապ չկա համայնքներում։ Այսօրվա ընթացքում առանձնահատուկ խնդրել ենք, որպեսզի մարդիկ պատսպարված լինեն և եթե անհետաձգելի աշխատանքներ չունեն, փորձեն, այնուամենայնիվ, մնալ պատսպարված։ Իրավիճակը կայուն է հսկողության տակ։ Մեր բանակի պրոֆեսիոնալ վարքագծի շնորհիվ ավելի հանգիստ ենք զգում մեզ մեր գյուղերում և քաղաքաներում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հուլիսի 16-ին Իջևանում՝ ճգնաժամային տեղեկատվական կենտրոնում, տեղի ունեցած ճեպազրույցի ընթացքում ասաց Չոբանյանը։
Հուլիսի 16-ի վաղ առավոտյան Ադրբեջանի կողմից վերսկսվել էին Տավուշի սահմանամերձ գյուղերի ուղղությամբ հակառակորդի հրետակոծությունները։ Հիմնական թիրախ են եղել Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Չինարի, Մովսես, Տավուշ գյուղերը և Բերդ քաղաքը։

В общинах Тавушской области паники нет, ситуация под контролем: Айк Чобанян
Губернатор Тавуша Айк Чобанян отметил важность сохранения бдительности и жителями общины и всеми структурами гражданской обороны, поскольку в любой момент ситуация в любом населенном пункте может измениться.
“В общинах нет паники. Сегодня мы особо попросили, чтобы жители были укрыты и, если у них нет неотложных работ, оставались бы в укрытиях. Ситуация стабильная, под контролем. Благодаря профессионализму нашей армии мы в наших селах и городах чувствуем себя спокойнее”, - по сообщению «Арменпресс», 16 июля в кризисном информационном центре Иджевана, сказал Чобанян.
Ранним утром 16 июля Азербайджан возобновил обстрел приграничных сел Тавушской области. Основными мишенями были села Айгепар, Неркин Кармирахпюр, Чинари, Мовсес, Тавуш и город Берд.