ԵԱՏՀ խորհրդի նիստի ընթացքում մանրամասն քննարկվել են ԵԱՏՄ ներքին շուկայում առկա խոչընդոտները
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը տեսակապի միջոցով մասնակցում է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի նիստին:
Նիստի ընթացքում մանրամասն քննարկել են ԵԱՏՄ ներքին շուկայում առկա խոչընդոտները (բարիերները): «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Նհեր Գրիգորյանի գրասենյակից։
Մասնավորապես քննարկման արդյունքում հայկական կողմի նախաձեռնությամբ որոշում է կայացվել մինչև ս.թ. օգոստոսի 1-ը ներկայացնել առձանագրված խնդիրների լուծման առաջարկներ, որոնք կներառվեն ԵԱՏՄ անդամ մի պետությունից ԵԱՏՄ անդամ այլ պետությունների հետ սահման չունեցող մյուս պետություն ապրանքների անխոչընդոտ փոխադրման համար լիարժեք պայմանների ստեղծման վերաբերյալ միջոցառումների ծրագրում:

На заседании Совета ЕЭК подробно обсуждались препятствия на внутреннем рынке ЕАЭС
Вице-премьер Мгер Григорян посредством видеосвязи принимает участие в заседании Совета Евразийской экономической комиссии.
На заседании детально были обсуждены все препятствия на внутреннем рынке ЕАЭС. Об этом «Арменпресс» сообщили в офисе вице-премьера Армении Мгера Григоряна.
В частности, в результате обсуждения, по инициативе армянской стороны было принято решение до 1 августа представить предложения по решению обозначенных задач, которые будут включены в план мероприятий по созданию полноценных условий для беспрепятственной перевозки товаров из одного государства-члена ЕАЭС в другое государство, не имеющее границ с другими государствами-членами ЕАЭС.