Հայաստանում տարվա առաջին եռամսյակում ծնվել է 7 578 երեխա
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետությունում 2020 թվականի հունվար-մարտ ամիսներին ընդհանուր առմամբ ծնվել է 7 578 երեխա․ նրանցից 3 038-ը՝ Երևանում, իսկ 4 540-ը՝ մարզերում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից։
Նշված ժամանակահատվածում ՀՀ մարզերից ամենաշատ ծնունդները գրանցվել են Արարատի մարզում՝ 644 երեխա:
Արմավիրի մարզում ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում ծնվել է 641, Կոտայքում՝ 638 երեխա, Շիրակում՝ 569 երեխա, Լոռում՝ 566, Գեղարքունիքում՝ 502, Արագածոտնում՝ 316, Սյունիքում՝ 295, իսկ Տավուշում՝ 264 երեխա։
Ծնելիության մակարդակն ամենացածրը եղել է Վայոց ձորում, որտեղ ծնվել է 105 երեխա։
Երևանի քաղաքապետարանից մեզ հայտնեցին, որ 2020 թվականի հունվար-ապրիլ ամիսներին մայրաքաղաքում ծնվել է 6 362 երեխա՝ 3 275 տղա և 3 087 աղջիկ։

В первом квартале текущего года в Армении родилось 7 578 детей
С января по март 2020 года в Армении родилось 7 578 детей. 3 038 из них - в Ереване, 4 540 - в областях.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Национальная статистическая служба Армении.
В течение указанного периода среди областей Армении больше всего рождений зарегистрировано в Араратской области - 644 ребенка.
В первом квартале текущего года в Армавирской области родилось 641 детей, в Котайке - 638, в Шираке – 569, в Лори - 566, в Гегаркунике - 502, в Арагацотне - 316, в Сюнике - 295, в Тавуше - 264 ребенка.
Самый низкий уровень рождаемости был в Вайоц Дзоре, где родились 105 детей.
В мэрии Еревана нам сообщили, что в январе - апреле 2020 года в Ереване родилось 6 362 ребенка - 3 275 мальчиков и 3 087 девочек.