Բակո Սահակյանը համաձայնել է մասնակցել Ապրիլյան պատերազմի հարցով քննիչ հանձնաժողովի նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը համաձայնել է մասնակցել ՀՀ ազգային ժողովի Ապրիլյան պատերազմի հարցով քննիչ հանձնաժողովի նիստին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին մայիսի 11-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը:
«Բակո Սահակյանը տվել է իր համաձայնությունը»,- նշեց Քոչարյանը:
Անդրանիկ Քոչարյանը հայտնեց, որ մնացել են 2-3 պաշտոնյաներ, որոնք կհրավիրվեն մասնակցելու հանձնաժողովի նիստին, որոնցից առաջինը ՀՀ արտաքին գործերի նախկին նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն է:
Մայիսի 11-ին հանձնաժողովի նիստին մասնակցում էր ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Հանձնաժողովի նիստին վերջերս մասնակցել է նաև ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, այնուհետև Արցախի Հանրապետության ոստիկանապետ, Ապրիլյան պատերազմի ժամանակ Պաշտպանության բանակի հրամանատար Լևոն Մնացականյանը:

Бако Саакян согласился принять участие в заседании следственной комиссии по Апрельской войне
Президент Республики Арцах Бако Саакян согласился принять участие в заседании следственной комиссии Национального собрания Армении по обстоятельствам Апрельской войны.
Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами 11 мая сказал председатель комиссии Андраник Кочарян.
“Бако Саакян дал свое согласие”, - отметил Кочарян.
Андраник Кочарян сообщил, что осталось еще 2 - 3 чиновника, которые будут приглашены на заседание комиссии, первым из которых является бывший министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян.
11 мая в заседании комиссии принял участие бывший премьер-министр Республики Армения Карен Карапетян.
В заседании комиссии уже приняли участие также и третий президент Республики Армения Серж Саркисян, затем начальник Полиции Республики Арцах, командующий Армией обороны во время Апрельской войны Левон Мнацаканян.