«Իմ քայլը» խմբակցությունը նիստ է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունը նիստ է անցկացրել: «Արմենպրես»-իհաղորդմամբ՝ խմբակցության նիստից առաջ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի մասնակցությամբ՝ հիմնականում վարչության մի քանի անդամներով հանդիպում էր տեղի ունեցել:
ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը հայտնել էր, որ վարչության հանդիպմանը հնչած մտքերը կհնչեցնեն նաև խմբակցության նիստում: Ընդհանուր առմամբ, Սիմոնյանն անընդունելի էր համարել բռնության ցանկացած դրսևորում։
Խորհրդարանի նիստերի դահլիճում մայիսի 8-ին տեղի է ունեցել միջադեպ: «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի և «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանի միջև բանավեճը վերածվել էր ծեծկռտուքի: Նիստը ընդմիջվել էր: Նիստում քննարկվում էր կառավարության 2019 թվականի ծրագրի կատարման և արդյունքների մասին զեկույցը:

Фракция “Мой шаг” провела заседание
Парламентская фракция “Мой шаг” провела заседание. Как передает «Арменпресс», перед заседанием фракции состоялась встреча председателя Национального собрания Арарата Мирзояна с несколькими членами правления.
Вице-спикер Национального собрания Ален Симонян сообщил, что прозвучавшие на встрече правления мысли они озвучат и на заседании фракции. В целом, Симонян посчитал неприемлемым любое проявление насилия.
В зале заседаний парламента 8 мая произошел инцидент. Спор между руководителем фракции “Просвещенная Армения” Эдмоном Марукяном и депутатом фракции “Мой шаг” Сасуном Микаеляном перерос в драку. Заседание было прервано. На заседании обсуждался доклад о выполнении и результатах программы правительства на 2019 год.