Թեժ վեճ Ազգային ժողովում. պատգամավորների բանավեճը վերածվեց ծեծկռտուքի
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի և «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանի բանավեճը խորհրդարանի դահլիճում վերածվեց ծեծկռտուքի:
«Արմենպրես»-իհաղորդմամբ՝Մարուքյանն ամբիոնից իր ելույթում անդրադառանում էր «Իմ քայլը» -ից Բաբկեն Թունյանի՝«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությանը վերաբերող ելույթին, երբ միջամտեց նաև Սասուն Միքայելյանը: Լսելի չէր, թե Միքայելյանն ինչ է ասում, սակայն Մարուքյանն արձագանքեց. «Պարոն Միքայելյան, հոպար չեմ Ձեզ համար»:
Մի քանի բառ փոխանակելուց հետո դահլիճում թեժ կռիվ սկսվեց, միջամտեցին դահլիճում ներկա գտնվողները:
Քննարկվում էին կառավարության 2019 թվականի ծրագրի կատարման ընթացքը և արդյունքները, դահլիճում ներկա էին նաև կառավարության անդամները:

YEREVAN, MAY 8, ARMENPRESS. An exchange of bitter words quickly escalated into a brawl in the Armenian parliament when opposition leader of the Bright Armenia LHK party Edmon Marukyan was speaking from the floor in response to ruling My Step faction MP Babken Tunyan’s speech. During Marukyan’s speech, another ruling party MP Sasun Mikayelyan interfered and started shouting something at Marukyan.
Mikayelyan’s microphone was not on and his remarks where inexplicable. However, Marukyan answered “Mr. Mikayelyan, I am not an uncle for you”. After exchanging a few words, the two started walking towards one another and a brawl ensued. Other lawmakers interfered.
Cabinet members were in attendance of the session as the agendaincluded the discussion of the government action plan’s performance.