«Աերոֆլոտ»-ի մեկ օդաչու և 5 ուղեկցորդուհի հիվանդացել են կորոնավիրուսով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսական «Աերոֆլոտ» ավիաընկերության 1 օդաչու և 5 ուղեկցորդուհի հիվանդացել են կորոնավիրուսով։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին հայտնել է ընկերության գործադիր տնօրեն Վիտալի Սավելյևը։
«Աերոֆլոտ»-ում աշխատում է 8,6 հազար ուղեկցորդ և ուղեկցորդուհի, ինչպես նաև 2,7 հազար օդաչու։ Մեզ մոտ հիվանդացել է 5 ուղեկցորդուհի, նրանցից 4-ն արդեն դուրս են գրվել, մեկն էլ տնային պայմաններում է բուժում ստանում»,- հայտնել է Սավելյևը։
Ավիաընկերության ղեկավարն էլ նշել է, որ օդաչուներից վարակվել է միայն մեկը։ Նա աշխատանքի ժամանակ չի հիվանդացել, նա արձակուրդում է եղել՝ Թայլանդում, այժմ էլ բուժումը տանն է ստանում։ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության տնվայլներով աշխարհում կորոնավիրուս է հաստատվել 2,6 մլն մարդու մոտ, ավելի քան 181 հազարը մահացել է։

Один пилот и пять стюардесс "Аэрофлота" заболели коронавирусом
Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщил исполнительный директор компании Виталий Савельев.
"В "Аэрофлоте" 8,6 тысячи (человек) это кабинные экипажи - это стюардессы и стюарды - и 2,7 тысячи пилотов. У нас из заболевших было пять стюардесс, из которых четыре выписаны, одна осталась на домашнем лечении", - сообщил Савельев.
"Из пилотов у нас заболел только один человек. И то он не на работе заболел, он прилетел из отпуска из Таиланда, и он находится также на домашнем лечении", - продолжил глава авиакомпании.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией. По последним данным ВОЗ, в мире зафиксировано более 2,6 миллиона случаев заражения, свыше 181 тысячи человек скончались.