Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կանադայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Խորապես ցնցված եմ Նոր Շոտլանդիա նահանգում տեղի ունեցած վայրագ հանցագործության լուրից, որը 16 անմեղ զոհերի պատճառ դարձավ: Իմ անկեղծ ցավակցությունն եմ հայտնում Ձեզ և Կանադայի բարեկամ ժողովրդին այս աներևակայելի բռնարարքի կապակցությամբ, որը պատուհասած COVID-19 համավարակի դեմ պայքարի օրերին ցնցեց բոլոր կանադացիներին:
Խնդրում եմ զոհվածների ընտանիքներին և մտերիմներին փոխանցել սփոփանքի իմ խոսքերը՝ մաղթելով համբերություն և տոկունություն»,- նշված է վարչապետի հեռագրում:

PM Pashinyan offers condolences to Prime Minister of Canada
YEREVAN, APRIL 20, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a condolence message to Canada’s Prime Minister Justin Trudeau, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister.
“I was deeply shocked by the news of an appalling crime committed in New Scotland that killed 16 innocent people.
I hereby offer my sincere condolences to you and to the friendly people of Canada over this ruthless act of violence that shocked all Canadians amid the ongoing fight against the plague of COVID-19.
Please convey my most profound sympathy to victims’ families and friends. I wish them all fortitude and endurance,”Prime Minister Pashinyan said in his condolence message.