Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կանադայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Խորապես ցնցված եմ Նոր Շոտլանդիա նահանգում տեղի ունեցած վայրագ հանցագործության լուրից, որը 16 անմեղ զոհերի պատճառ դարձավ: Իմ անկեղծ ցավակցությունն եմ հայտնում Ձեզ և Կանադայի բարեկամ ժողովրդին այս աներևակայելի բռնարարքի կապակցությամբ, որը պատուհասած COVID-19 համավարակի դեմ պայքարի օրերին ցնցեց բոլոր կանադացիներին:
Խնդրում եմ զոհվածների ընտանիքներին և մտերիմներին փոխանցել սփոփանքի իմ խոսքերը՝ մաղթելով համբերություն և տոկունություն»,- նշված է վարչապետի հեռագրում:

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Канады
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Канады Джастину Трюдо.
“Глубоко потрясен новостью о чудовищном преступлении в Новой Шотландии, в результате которого погибли 16 невинных людей. Выражаю свои искренние соболезнования Вам и дружественному народу Канады в связи с этим возмутительным актом насилия, который потряс всех канадцев в дни борьбы с пандемией COVID-19.
Прошу передать слова соболезнования семьям погибших и их близким, хочу пожелать им терпения и стойкости духа”.