Սիրիայում որոշվել է դադարեցնել տպագիր թերթերի հրատարակումը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի միջոցառումների շրջանակում, հանրային առողջության պահպանմանն ուղղված քայլերի համատեքստում Սիրիայի տեղեկատվության նախարարությունը որոշել է դադարեցնել տպագիր թերթերի հրատարակումը մինչև հետագա ծանուցումը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, նախարարությունը տեղեկացնում է, որ թերթերը կշարունակեն թարմացնել իրենց կայքերը, սոցիալական ցանցերի էջերը՝ այս փուլում իրականացնելով իրենց կրթական և տեղեկատվական դերը կորոնավիրուսի դեմ պայքարում:
Որոշումը կայացվել է Տեղեկատվության նախարարությունում կայացած հանդիպմանը, որին մասնակցում էին տեղական թերթերի գլխավոր խմբագիրները:

Syria suspends publication of printed newspapers to tackle COVID-19
YEREVAN, MARCH 23, ARMENPRESS. Syria’s information ministry decided to suspend the publication of printed newspapers until further notice as a precautionary governmental measure to fight against the novel coronavirus (COVID-19).
The ministry said newspapers will continue updating their websites and pages on social networks, conducting their educational and information role at this stage in fighting COVID-19.
The decision was made at a meeting in the ministry which was attended by the editors-in-chief of local newspapers.