Աննա Հակոբյանի գրասենյակը մանրամասներ է ներկայացնում Մելանյա Թրամփի հետ հանդիպումից
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի գրասենյակը մանրամասներ է ներկայացնում մարտի 4-ին ԱՄՆ առաջին տիկին Մելանյա Թրամփի հետ հանդիպումից: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Աննա Հակոբյանի խոսնակ Հասմիկ Հարությունյանը նշեց, որ հանդիպումը կայացել էր Կանանց խիզախության միջազգային մրցանակի ամենամյա մրցանակաբաշխությունից առաջ:
«Մրցանակաբաշխությունից առաջ տեղի է ունեցել Աննա Հակոբյանի և Մելանյա Թրամփի կարճատև առանձնազրույցը: Մելանյա Թրամփը ողջունել է Աննա Հակոբյանի այցը ԱՄՆ և կարևորել է նրա մասնակցությունը մրցանակաբաշխությանը: Աննա Հակոբյանն անդրադարձել է իր գործունեությանը հիմնադրամների հետ կապված: Երկու կողմերն էլ խոսել են երկու երկրների ղեկավարների տիկինների դերի ու առաքելության մասին, այդ համատեքստում կարևորել են կանանց դերն ու նշանակությունը: Աննա Հակոբյանն ու Մելանյա Թրամփը քննարկել են մրցանակաբաշխության անցկացումը, նշել են, որ նման միջոցառումները կենսական նշանակություն ունեն ու մեծ օրինակ են ծառայում, ոգեշնչում են մյուս կանանց»,-ասաց Հասմիկ Հարությունյանը:
Մարտի 4-ին ԱՄՆ Պետքարտուղարության հրավերով ՀՀ վարչապետի տիկինը մասնակցել է Կանանց խիզախության միջազգային մրցանակի ամենամյա մրցանակաբաշխությանը:

Офис Анны Акопян представляет подробности встречи с Меланьей Трамп
Офис супруги премьер-министра Армении Анны Акопян представляет подробности встречи с первой леди США Меланьей Трамп, состоявшейся 4 марта. В беседе с «Арменпресс» пресс-секретарь Анны Акопян Асмик Арутюнян отметила, что встреча состоялась до церемонии ежегодного вручения международной премии мужества женщин.
“Перед церемонией награждения состоялась короткая беседа Анны Акопян и Меланьи Трамп. Мелания Трамп приветствовала визит Анны Акопян в США и отметила важность ее участия в церемонии награждения. Анна Акопян коснулась своей деятельности в благотворительных фондах. Обе женщины говорили о роли и миссии жен лидеров двух стран, в этом контексте они отметили важность роли и значения женщин. Анна Акопян и Мелания Трамп обсудили проведение конкурса, отметили, что подобные мероприятия имеют жизненно важное значение, они служат большим примером, вдохновляют и других женщин”, - сказала Асмик Арутюнян.
4 марта по приглашению Госдепартамента США супруга премьер-министра Армении приняла участие в ежегодной церемонии вручения Международной премии мужества женщин.