Հնդկաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 219-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանում կորոնավիրուս է հայտնաբերվել ևս 22 հոգու մոտ, այսպիսով վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 219-ի:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է այդ երկրի Առողջապահության նախարարության պաշտոնական կայքը:
Ըստ գերատեսչության տվյալների՝ կորոնավիրուսով վարակված Հնդկաստանի քաղաքացիների թիվը այս պահին 163 է, երկրում գտնվող վարակված օտարերկրացիներինը՝ 32, վարակից բուժվածները 20 հոգի են, իսկ վիրուսի հետևանքով մահացել է 4 անձ:
Նոր կորոնավիրուսի` CՕVID-2019-ի բռնկումը գրանցվել է 2019 թվականի դեկտեմբերի վերջին Կենտրոնական Չինաստանի ամենախտաբնակ քաղաքում՝ 12-միլիոնանոց Ուհանում: Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունն այն բնութագրել է որպես պանդեմիա: Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հատել է 245 հազարը: Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը 136 է, մեկ վարակված ապաքինվել և դուրս է գրվել հիվանդանոցից:

COVID-19 cases in India reach 219
YEREVAN, MARCH 20, ARMENPRESS. 22 more people have been infected with the novel coronavirus (COVID-19) in India.
The total number of the confirmed cases is currently 219, the Indian health ministry said.
The ministry added that 163 of these cases are citizens of India, 32 are foreign nationals. 20 patients have recovered and 4 people have died so far.
In late December 2019, Chinese authorities notified the World Health Organization (WHO) about an outbreak of a previously unknown pneumonia in the city of Wuhan, central China. WHO declared the outbreak of the novel coronavirus a global pandemic and named the virus COVID-19.Cases of coronavirus have been reported in over 170 countries. Over 245,000 COVID-19 cases were confirmed globally.