Ղազախստանում կորոնավիրուսով վարակման հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 49-ի
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է այդ երկրի Առողջապահության նախարարության պաշտոնական կայքում:
Ղազախստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը 49 է, որից 22-ն արձանագրվել է Ալմաթի, 25-ը՝ Նուր-Սուլթան, իսկ 2-ը՝ Կարագանդա քաղաքներում:
Նոր կորոնավիրուսի` CՕVID-2019-ի բռնկումը գրանցվել է 2019 թվականի դեկտեմբերի վերջին Կենտրոնական Չինաստանի ամենախտաբնակ քաղաքում՝ 12-միլիոնանոց Ուհանում: Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունն այն բնութագրել է որպես պանդեմիա: Աշխարհում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը հատել է 245 հազարը: Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերի թիվը 136 է, մեկ վարակված բուժվել և դուրս գրվել հիվանդանոցից:

Kazakhstan coronavirus cases reach 49
YEREVAN, MARCH 20, ARMENPRESS. 5 more cases of the novel coronavirus (COVID-19) were confirmed in Kazakhstan, bringing the total number of infected to 49, the country’s healthcare ministry said.
22 out of the 49 cases are registered in Almaty, 25 in the capital city Nur-Sultan and 2 in Karagandy city.
In late December 2019, Chinese authorities notified the World Health Organization (WHO) about an outbreak of a previously unknown pneumonia in the city of Wuhan, central China. WHO declared the outbreak of the novel coronavirus a global pandemic and named the virus COVID-19.Cases of coronavirus have been reported in over 170 countries. Over 245,000 COVID-19 cases were confirmed globally.